Microsoft sa už dlhšie snaží výraznejšie profilovať nielen ako spoločnosť stojaca za operačným systémom Windows, ale tiež ako výrobca a vývojár ďalších hardvérových a softvérových produktov. Rad zariadení Surface je toho dôkazom a technologický gigant teraz ukázal ďalší kúsok, ktorý zaujme najmä biznis sektor.

Hovoríme totiž o ďalšom interaktívnom panely Surface Hub 2, ktorý sa hodí do kancelárií či konferenčných miestností. Zariadenie predstavuje šikovného spoločníka na prácu a prezentácie, pričom Microsoft týmto produktom nadväzuje na pôvodný Surface Hub, predstavený ešte v roku 2016. Spoločnosť ukázala predstavu interakcie s novým pracovným nástrojom na novom videu, ktoré zobrazuje funkcionalitu modernej obrazovky.

Displej je primárnou časťou Surface Pro 2 pričom jeho rozmery by mali dosiahnuť 50,5 palca, a to pri pomere strán 3:2, ktoré Microsoft využíva v zariadeniach Surface. Na prezentačnom videu môžeme vidieť aj veľmi tenké rámiky po stranách. Spoločnosť neprezradila o novom zariadení veľa informácií, žiaľ, nevieme tak presne, aké rozlíšenie novinka ponúkne. Podľa portálu The Verge však pôjde minimálne o 4K displej.

Vysoká funkcionalita, ale aj cena

Na videoprezentácii však vidíme, akú funkcionalitu prinesie interaktívny displej do kancelárií. K dispozícii bude možnosť otočenia obrazovky do vertikálnej aj horizontálnej polohy, špeciálny stojan umožní vysokú mobilitu, ale používatelia môžu zvoliť aj umiestnenie viacerých obrazoviek na stene vedľa seba. Do výbavy bude patriť aj pero Surface Pen, ktoré umožní presnú prácu s grafickými aplikáciami a s celým systémom založeným na Windows 10.

4K kamera ponúkne možnosť konferenčných hovorov. Microsoft do Surface Hub 2 implementoval aj snímač odtlačkov prstov, vďaka ktorému sa používatelia môžu rýchlo prihlásiť do systému, kde už budú mať pripravené súbory zo svojho účtu. Vzhľadom na málo detailov zatiaľ tiež nepoznáme presný dátum uvedenia Surface Hub 2 na trh.

Všetko by malo prebehnúť v budúcom roku, ale otázkou zostáva aj cena. Isté je, že interaktívna obrazovka od Microsoft nebude lacná. Prechádzajúca generácia Surface Hub stála v závislosti od modelu 7 tisíc až 20 tisíc dolárov. Teraz by však spoločnosť mohla pri základnom modeli zvoliť agresívnejšiu cenovku niekde nad 5000 USD, a to aj vzhľadom na konkurenčné produkty.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú