Na svete je množstvo fanúšikov videohier a virtuálnej zábavy, no kúpa hracej konzoly nemusí byť práve najlacnejšia. Z riešením v podobe služby Xbox All Access prichádza Microsoft.

Herné konzoly dnes nie sú vôbec žiaden lacný špás. Napríklad taká herná konzola Xbox One S je možné na Slovensku kúpiť aj za približne 200€. Výkonnejšiu verziu Xbox One X dokonca za viac než 400€. A to ešte nepočítame služby ako Xbox Live Gold či Xbox Game Pass pre maximálne využitie potenciálu, ktorý konzola ponúka. Ide jednoducho o veľmi nákladné pohľadávky. Microsoft teraz prichádza z úplne novou službou Xbox All Access, ktorá za mesačný poplatok v hodnote približne 18,75€ ponúka Xbox One S na 2 roky spolu so službami Xbox Live Gold a Xbox Game Pass. V prípade konzoly Xbox One X činí táto suma približne 30€.

Zatiaľ len v USA

Z finančného hľadiska ide o výhodnejšiu ponuku, ako by si mal kupovať zákazník konzolu a spomínané služby osobitne. Konzola Xbox One S v službe Xbox All Access vyjde na 2 roky približne na 450€. Ak by si zákazník kupoval všetko osobitne, mohlo by ho to vyjsť na viac ako 550€. V prípade kozoly Xbox One X je to v prípade služby Xbox All Access je to približne 720€ oproti 740€. Ďalšou výhodou je mesačný splátkový plán, ktorý mnohým vyhovuje viac, ako zaplatiť za všetko v hotovosti. Bohužiaľ nie je táto služba aktuálne dostupná ako iné v online obchode. Zakúpiť ju je možné len v kamenných predajniach a to aj tak len na území USA.

Chytrý krok

Z pohľadu Microsoftu sa jedná o naozaj chytrý krok. Predsa len, kúpa samotnej konzoly je nákladná aj bez služieb Xbox Live Gold a Xbox Game Pass. Prvá spomínaná umožňuje hranie hier online a navyše ponúka zľavy na hry v rámci obchodu z hrami, prípadne aj hry zdarma každý mesiac. Druhá služba zas ponúka úplný prístup k obrovskej knižnici originálnych hier pre konzoly Xbox 360 a Xbox One. Navyše ponúka možnosť stiahnuť nové hry, ktoré sú dostupné už v deň ich predstavenia. Jedná sa tak o naozaj zaujímavú ponuku, ktorá je navyše časovo obmedzená. Špekuluje sa tak, že Microsoft do budúcnosti opäť niečo chystá a služba Xbox All Access je akýmsi testom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom