Spoločnosť Microsoft potvrdila novú chybu v systéme Windows 10, ktorá sa týka nedávnej februárovej aktualizácie KB4535996. Táto chyba má vplyv na niekoľko verzií systému, a spôsobuje problémy s pripojením na internet, píše Bleeping Computer.

Problémy s pripojením na internet

Ako informoval portál Windows Latest, Microsoft priznal novú chybu v systéme Windows 10, ktorá v zariadeniach spôsobuje problémy s pripojením na internet. Týkať by sa mala februárovej aktualizácie KB4535996, a vplýva na všetky verzie systému od októbra 2017 (1709).

Chyba sa objavuje v zariadeniach, ktoré používajú manuálne alebo automaticky nakonfigurovaný server proxy, ako napríklad VPN.

Tie môžu mať po pripojení alebo odpojení od VPN problém s pripojením na internet, ktoré sa týka aj prístupu na sieť cez rôzne aplikácie systému ako Microsoft Teams, Office, Outlook, Office 365, Internet Explorer a dokonca aj niektoré verzie prehliadača Edge.

Zobraziť celú galériu (0)
YouTube (Office 365)

Zatiaľ nie je jasné, ako veľmi je táto chyba rozšírená, avšak keďže sa aktualizácia KB4535996 radí medzi voliteľné, mnoho používateľov ju kvôli iným problémom pravdepodobne preskočilo.

Americký gigant už našťastie pracuje na odstránení problému a začiatkom apríla by mala byť pre postihnuté zariadenia dostupná oprava chyby.

Spoločnosť nateraz používateľom odporúča pri spozorovaní problému počítač reštartovať. Na jej odstránenie je tiež možné Windows 10 preinštalovať, a februárovú aktualizáciu preskočiť.

Nejde však o jediný problém – používatelia momentálne hlásia aj chyby s marcovou aktualizáciou KB4541335, ktorá podľa všetkého spôsobuje problémy s inštaláciou na verziách Windowsu 10 z mája a novembra 2019 (1903 a 1909). 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom