O Číne sa často hovorí ako o krajine neobmedzených možností, najmä v spojitosti s produktami, ktoré sa tam vyrábajú a predávajú. Ako iste vieš, na smartfónovom trhu tam kraľuje spoločnosť Xiaomi, ktorej špičkovo vybavené zariadenia sa nepáčia len bežným ľuďom, ale aj obrovským korporáciám. 

Keď prídeš na oficiálne stránky spoločnosti Microsoft, čakáš ponuku najnovších Windows Phone smartfónov. Čínska pobočka tohto technologického giganta však vytvorila úplne novú ponuku, v ktorej by si akýkoľvek Windows Phone hľadal len márne. Medzi tou kopou čínskych znakov sa totižto nenachádza ani len jeden smartfón s logom Microsoftu. Namiesto toho tam spoločnosť ponúka nedávnu vlajkovú loď od Xiaomi, Xiaomi Mi5S Plus.

Microsoftzdroj fotografie: Microsoft Store

Microsoft však nepredáva Mi5S Plus len tak, v obyčajnej verzii. Verí, že s pridanou hodnotou v podaní vlastných predinštalovaných aplikácií ako Outlook, Word, Excel, PowerPoint, Outlook a Skype dokáže predať ešte viac. Smartfónu dali dokonca špeciálny názov, Xiaomi Mi5S Plus Microsoft Edition. Naozaj vynaliezavý spôsob, ako sa odlíšiť od originálneho produktu. Na stránke sme v ponuke dokonca našli aj Xiaomi Mi Notebook Air 13 či ďalšie notebooky od výrobcu Lenovo.


zdroj fotografie: PCpop

Zobraziť aktuálnu cenu Xiaomi Mi5S Plus

Toto však nie je jediný prípad, kedy Microsoft predáva prostredníctvom svojich stránok smartfóny iných značiek. Napríklad v USA nájdeš na ich webových stránkach ponuku najnovšieho Samsungu Galaxy S8 a Galaxy S8+. Žeby sa im smartfóny iných značiek predávali lepšie ako vlastné?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom