Teraz čítate
V Číne sa dejú naozaj divné veci. Napríklad Microsoft tam predáva Xiaomi smartfóny namiesto svojich


O Číne sa často hovorí ako o krajine neobmedzených možností, najmä v spojitosti s produktami, ktoré sa tam vyrábajú a predávajú. Ako iste vieš, na smartfónovom trhu tam kraľuje spoločnosť Xiaomi, ktorej špičkovo vybavené zariadenia sa nepáčia len bežným ľuďom, ale aj obrovským korporáciám. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Keď prídeš na oficiálne stránky spoločnosti Microsoft, čakáš ponuku najnovších Windows Phone smartfónov. Čínska pobočka tohto technologického giganta však vytvorila úplne novú ponuku, v ktorej by si akýkoľvek Windows Phone hľadal len márne. Medzi tou kopou čínskych znakov sa totižto nenachádza ani len jeden smartfón s logom Microsoftu. Namiesto toho tam spoločnosť ponúka nedávnu vlajkovú loď od Xiaomi, Xiaomi Mi5S Plus.

Microsoftzdroj fotografie: Microsoft Store

Microsoft však nepredáva Mi5S Plus len tak, v obyčajnej verzii. Verí, že s pridanou hodnotou v podaní vlastných predinštalovaných aplikácií ako Outlook, Word, Excel, PowerPoint, Outlook a Skype dokáže predať ešte viac. Smartfónu dali dokonca špeciálny názov, Xiaomi Mi5S Plus Microsoft Edition. Naozaj vynaliezavý spôsob, ako sa odlíšiť od originálneho produktu. Na stránke sme v ponuke dokonca našli aj Xiaomi Mi Notebook Air 13 či ďalšie notebooky od výrobcu Lenovo.


zdroj fotografie: PCpop

Zobraziť aktuálnu cenu Xiaomi Mi5S Plus

Toto však nie je jediný prípad, kedy Microsoft predáva prostredníctvom svojich stránok smartfóny iných značiek. Napríklad v USA nájdeš na ich webových stránkach ponuku najnovšieho Samsungu Galaxy S8 a Galaxy S8+. Žeby sa im smartfóny iných značiek predávali lepšie ako vlastné?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
0%
Mám to
40%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ a šéfredaktor jedinečného portálu FonTech.sk, milovník IT a smartfónov. O smartfóny sa zaujímam viac ako 4 roky, pričom k srdcu mi najviac prirástli Android smartfóny ale aj ostatné zariadenia z Číny. Kontaktovať ma môžete na kristian@fontech.sk