Projekt, od ktorého si Microsoft aj mnohí technologickí nadšenci veľa sľubovali pomaly odchádza do histórie. Mobilný operačný systém Windows 10 symbolicky máva na rozlúčku s poslednými predanými smartfónmi, ktoré ho mali vo svojej výbave.

Microsoft totiž vo svojom online obchode predal všetky naskladnené kusy mobilných zariadení s jeho systémom. Jednotlivé modely sa vypredávali postupne a výpredaj trval niekoľko mesiacov. Je to už nejaký čas, čo Microsoft predstavil vlastný smartfón Lumia a zariadenia tejto série sa už dlho nedali cez oficiálny obchod kúpiť. Poslednými dostupnými kúskami s Windows 10 Mobile tak boli telefóny od iných výrobcov.

Išlo konkrétne o modely Alcatel Idol 4S a HP Elite x3. Niektorí kupujúci pritom posledné obdobie mali šťastie a mohli natrafiť na veľký výpredaj Microsoftu. Napríklad model HP Elite x3 aj s dokovacou stanicou podľa dostupných informácií zlacnel z ceny takmer 800 dolárov na 299 USD. Alcatel Idol 4S zas mal zrazenú cenu na tretinu a záujemcov vyšiel na približne 100 dolárov. Microsoft vo svojom obchode stále ponúka smartfóny s Androidom. Ide o súčasné aj minulé vlajkové modely Samsungu a herný kúsok Razer Phone. Prípadný záujemca o smartfón s Windows 10 Mobile, tak musí zvoliť bazárový predaj, prípadne nájsť ešte predajcov s dostupnými zariadeniami.

Príde Surface Phone?

Momentálne už nie sú žiadne náznaky, že Microsoft ešte oživí sériu Lumia. Špekuluje sa, že chystá zariadenie Surface Phone, ktoré by mohlo plnohodnotne spájať svety smartfónov a desktopov či notebookov so systémom Windows 10. Všetko je však stále v rovine špekulácií a na ďalšie kroky Microsoftu si musíme počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom