Microsoft objasnil nové systémové požiadavky aktualizácie Windowsu 1903, ktorá má vyžadovať 32 GB voľného miesta na disku.

Microsoft uviedol, že 32-bitová aj 64-bitová verzia aktualizácie Windowsu z 10. mája bude vyžadovať 32 GB úložného priestoru. To spôsobilo zmätok, avšak spoločnosť objasnila, že nové požiadavky na ukladanie aktualizácie sa nevzťahujú na už existujúce počítače.

Požiadavky na ukladanie dát sa vzťahujú len na nové počítače s májovou aktualizáciou. Výrobcovia teda musia vo svojich pripravovaných zariadeniach vyhradiť najmenej 32 GB úložného priestoru na spustenie najnovšej verzie Windowsu 10. Znamená to však, že novú aktualizáciu môžeš nainštalovať na existujúcich zariadeniach aj s menej ako 32 GB voľného priestoru, píše ZDNet.

„Nová požiadavka na diskový priestor pre aktualizáciu Windows 10 (verzia 1903) sa vzťahuje len na výrobcov nových počítačov, nie na existujúce zariadenia. Pre tie bude aktualizácia 1903 vyžadovať rovnaké množstvo voľného miesta na disku ako predchádzajúce.“, napísal Microsoft.

Toto opatrenie Microsoftu je spojené s tým, že nová aktualicázia zavádza funkciu vyhradený ukladací priestor, ktorá je navrhnutá tak, aby zlepšila výkon systému vyhradením špeciálneho miesta na disku. To bude potom využívané napríklad aplikáciami, pamäťou cache alebo aktualizáciami Windowsu.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / Youtube / Pureinfotech

Táto funkcia však nie je zavedená už v existujúcich zariadeniach a ak ju chceš mať na svojom počítači, je potrebné reinštalovať Windows, píše Windows Latest.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom