Ako informuje portál Engadget, Májová aktualizácia Windowsu 10 prinesie používateľom významnú novinku. Po novom sa bude možné prihlasovať do systému pomocou služby Windows Hello.

Windows Hello totižto získal dôležitý bezpečnostný certifikát FIDO2, čo z nej oficiálne robí bezpečnú službu na prihlasovanie do systému Windows a rovnako aj do iných aplikácií spoločnosti Microsoft. Vo verzii Windows 1903, ktorá by sa mala dostať von koncom tohoto mesiaca, budú môcť používatelia na prihlasovanie využiť tvárovú biometriu alebo snímač odtlačkov prstov.

Podľa informácií z portálu ZDnet bude Windows Hello slúžiť aj na prihlasovanie do webových aplikácií od Microsoftu. Dobrou správou je, že nebudeš viazaný na webový prehliadač Edge. Windows Hello bude fungovať aj na prehliadači Chrome či Firefox.

Ako písal Yogesh Mehta vo svojom blogu „nikto nemá rád heslá, okrem hackerov..“, čo znamená, že ich úplným odstránením by sa mal stať celý systém oveľa bezpečnejší. Táto zmena zasiahne približne 800 miliónov používateľov Windowsu 10.

Microsoft tak na ceste úplného odstránenia hesiel urobil prvý a veľmi významný krok. Podľa slov vývojárov budú teraz apelovať aj na ostatné spoločnosti zaoberajúce sa vývojom softvéru, aby tiež zvolili podobnú politiku a prihlasovanie pomocou hesla nahradili, buď biometrickým zabezpečením, alebo prihlasovaním pomocou PIN kódu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom