Spoločnosť Microsoft predstavila na svodnešnej udalosti v New Yorku viacero noviniek a jednou z nich je aj Surface Laptop 3. Ten prináša hlavne dlho očakávaný USB-C port, ale aj nový 15-palcový model. O téme píše The Verge

Prítomnosť USB-C a nový 15-palcový model

Americký gigant dnes na svojom Surface podujatí v New Yorku predstavil nový Surface Laptop 3, ktorý oproti predchodcovi prináša viacero nových vlastností. Azda najvýraznejšou z nich je prítomnosť dlho očakávaného USB-C konektora, ale aj nový 15-palcový model, či exkluzívny procesor AMD Ryzen Surface Edition.

Zobraziť celú galériu (1)
Youtube / Microsoft Surface

Najrýchlejší procesor v svojej triede

Notebooky Surface Laptop 3 majú o 20% väčší trackpad, a ich klávesnica je navrhnutá tak, že sa dá kompletne odstrániť z vrchu zariadenia, čo umožňuje ľahší prístup pre servis notebookov a tiež dodáva hladkosť dizajnu hliníkových častí konštrukcie, píše CNET.

Vo vnútri 13,5-palcového modelu sa nachádza štvorjadrový procesor Intel Core 10. generácie, vďaka ktorému je podľa Microsoftu notebook dvakrát rýchlejší než predchodca, a až trikrát rýchlejší než MacBook Air. Nový 15-palcový model je však poháňaný exkluzívnym procesorom AMD Ryzen Surface Edition s AMD Radeon RX Vega 11 grafikou, ktorý spoločnosť nazvala „najrýchlejším procesorom pre notebook svojej triedy“.

Rýchle nabíjanie

Microsoft tiež úzko spolupracoval s Intelom a AMD, a nové notebooky sa majú aj rýchlo nabíjať. Spoločnosť dokonca pri Surface Laptop 3 sľubuje až 80% za menej ako hodinu nabíjania.

Ak ťa zaujíma, koľko budú nové notebooky stáť, cena 13,5-palcového modelu začína na 999 dolároch, a 15-palcový model má štartovaciu cenovku 1 199 dolárov. Predobjednávky Microsoft Surface Laptop 3 sa začínajú už dnes, a ich dodávky a predaj má začať 22. októbra.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP