Spoločnosť Microsoft včera večer oficiálne oznámila, že pripravuje vydanie ďalšej veľkej aktualizácie systému Windows 10, ktorá doposiaľ niesla označenie 20H2. Tá je už nejaký čas prístupná testerom v programe Insider, no teraz má už aj finálnu zostavu, píše Windows Latest.

Finálna verzia je pripravená, aktualizácia príde čoskoro

Ako informoval portál Windows Central, americký gigant Microsoft včera oznámil prípravu vydania ďalšej veľkej aktualizácie Windowsu 10 s označením „October 2020 Update“.

Aktualizácia je už určitý čas prístupná testerom v programe Windows Insider s označením 20H2, pričom Microsoft uvádza, že najnovšia zostava s číslom 19042.508 bude pravdepodobne finálnou verziou aktualizácie. To sa však môže samozrejme ešte zmeniť v prípade, že by vývojári objavili doposiaľ neznáme chyby či zraniteľnosti ešte pred jej verejným sprístupnením.

Nové funkcie a fíčury, ktoré októbrová aktualizácia prinesie, sú už prítomné vo verzii Windows 10 2004 z mája tohto roka, no pre používateľov sú zatiaľ skryté a nová aktualizácia tak stiahne iba aktivačný balíček pre tieto novinky. Podobný systém Microsoft poprvýkrát zaviedol minulý rok, rýchlu aktualizáciu si mohli vyskúšať používatelia verzie 1903, ktorí prechádzali na verziu 1909.

Zobraziť celú galériu (0)
Nová verzia ponuky Štart vo svetlom dizajne so zmeneným dizajnom dlaždíc. Zdroj: FonTech

Medzi novinky patrí napríklad kompletne prepracované menu Štart a nová verzia taktiež úplne odstráni starý prehliadač Edge. Ide tak o prvú verziu systému Windows 10, ktorá je dodávaná priamo s s novým prehliadačom Edge na báze jadra Chromium, upozornil portál Neowin.

Microsoft zatiaľ neuviedol, kedy bude aktualizácia October 2020 Update prístupná verejne všetkým používateľom, no podľa dostupných informácií by sa tak malo udiať tretí októbrový týždeň. Momentálne je prístupná iba testerom, ktorí ju doslova „hľadajú“ stlačením tlačidla „Vyhľadať aktualizácie“ vo Windows Update, keďže sa nezobrazuje automaticky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom