Microsoft v týchto dňoch obnovil automatické aktualizácie starších verzií operačného systému Windows 10. Ako informuje portál HotHardware, Microsoft zároveň začal trénovať svoju umelú inteligenciu, ktorá bude v budúcnosti riadiť automatické aktualizácie.

Trénovanie umelej inteligencie, a teda aj automatické aktualizácie systému na najnovšiu verziu Windows 10 2004 prebiehajú na zariadeniach, ktoré stále bežia na verzii Windows 10 1809. Tejto verzii mala skončiť podpora zo strany Microsoftu už v máji 2020, no kvôli pandémii koronavírusu ju gigant predĺžil až do novembra.

Portál NeoWin informoval, že Microsoft ešte minulý rok zaviedol novinku, v ktorej si mohli používatelia manuálne potvrdiť, alebo odmietnuť inštaláciu novej verzie systému. Automatický update však prebehol v prípade, že sa ich nainštalovaná verzia blížila ku koncu podpory. Presne to má byť prípad verzie 1809, ktorá sa teraz automaticky aktualizuje na „májový update 2020“.

microsoft-ikony
Windows Central

Microsoft spolu so šírením tejto aktualizácie začal trénovať aj svoju umelú inteligenciu, ktorá sa bude v budúcnosti starať o inteligentné vyhľadávanie a distribuovanie automatických aktualizácii na zariadenia, ktorým končí podpora.

Aj napriek tomu, že verzia Windows 10 1809 bola spočiatku veľmi problematická a Microsoft musel jej šírenie pozastaviť a odložiť ho na viac ako mesiac, na tejto verzii stále beží 8,2 % všetkých počítačov s Windows 10.

Screenshot/FonTech

Verzia 2004 však rovnako trpela obrovským množstvom chýb, o ktorých sme ťa už informovali a jej šírenie bolo tiež na istú dobu pozastavené. Mnoho z nich sa už Microsoftu podarilo opraviť. Používatelia, ktorým sa však už systém automaticky aktualizoval, stále hlásia problémy spojené s tlačiarňami.

Ak aj tvoje zariadenie stále beží na verzii Windowsu z roku 2018, no chcel by si sa vyhnúť automatickej aktualizácii na najnovšiu verziu 2004, odporúča sa vykonať manuálna aktualizácia na jednu z minuloročných verzií, teda na 1903 alebo 1909, ktoré sú predsa len stabilnejšie a s menším počtom chýb.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom