banner-mi-note-2
Pri predstavení novinky Xiaomi Mi MIX sa naň pozeral celý svet s úžasom. Prvá vec, ktorou smartfón zaujme, je obrovská obrazovka s vysokým pomerom rozloženia k telu zariadenia. Samozrejme, takto veľký phablet sa nemusí páčiť každému, preto nedávno kolovali internetom informácie a dokonca aj fotografie menšieho modelu Mi MIX s kódovým označením Nano. Podľa najnovších správ však Xiaomi popiera existenciu takéhoto projektu.

Revolučný smartfón Xiaomi Mi MIX je naozaj skvelý a vyniká takmer vo všetkom. No predsa má jednu „chybičku“, pre niektorých používateľov je príliš veľký. Zdalo sa, že sa spoločnosť rozhodla vyhovieť budúcim zákazníkom, ktorí by mali o podobné zariadenie záujem a tak sa začali šíriť klebety o pripravovanom menšom modeli, ktorý mal byť zároveň dostupnejší. Všetko nasvedčovalo tomu, že Xiaomi chce priniesť na trh 5,5″ v

Xiaomi Mi Note 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

erziu modelu Mi MIX. Dokonca sa internetom šírili aj fotografie, na ktorých mala byť novinka s kódovým označením Nano. Všetko je teraz inak.

xiaomi-mix-mini

Spoločnosť tvrdí, že na podobnom projekte nikdy nepracovala a celkovo tak popiera existenciu údajného Mi MIX Nano. Je to naozaj veľká škoda, pretože by si na svoje prišli práve tí, ktorí si nemohli dovoliť 6,4″ model. Aj napriek menšej veľkosti sa hovorilo o tom, že so sebou prinesie high-end parametre. Vo výbave tak nemal chýbať procesor Snapdragon 821 spolu s grafickým akcelerátorom Adreno 530. Hlavným rozdielom medzi „bratmi“ mala byť samozrejme veľkosť obrazovky. Veľkosť operačnej pamäte RAM sa tiež mala zmenšiť oproti väčšiemu modelu z dvojice, a to „len“ na 4 GB. Vnútorné úložisko modelu Nano malo ponúknuť 64 GB kapacitu.

xiaomi-mix-nano

Všetky tieto predstavy o skvelom zariadení sa teraz rozplývajú na základe vyjadrenia samotného riaditeľa marketingu Xiaomi, Zang Zhiyuana. Malo vraj ísť len o lacný trik, ktorý z rukáva vytiahla iná spoločnosť, aby tak spopularizovala svoj smartfón, ktorý sa nachádza na uniknutých fotografiách spolu s Mi MIXom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP