Spoločnosť Meta plánuje na svoje sociálne siete nasadiť postavy vygenerované umelou inteligenciou. Budú mať svoj vlastné profily, fotografie a budú môcť generovať a zdieľať obsah. Podľa informácií Financial Times, chce Meta touto stratégiou zvýšiť interaktivitu a zapojiť používateľov do nových foriem komunikácie.

AI používatelia

Ako ďalej uvádza portál Futurism, postavy budú vytvárané pomocou Meta AI Studio a budú môcť komunikovať takmer ako so skutočným človekom. „Očakávame, že tieto AI postavy časom sa stanú súčasťou našich platforiem podobne ako účty. Budú mať vlastné profily, fotografie a budú môcť generovať a zdieľať obsah poháňaný AI na platforme,“ uviedol pre Financial Times viceprezident pre produkty generatívnej AI v Mete, Connor Hayes.

Meta dlho investuje do vývoja AI technológií, pričom významným krokom bolo spustenie platformy AI Studio, ktorá umožňuje používateľom vytvárať personifikované AI postavy. Podľa Hayesa sa projekt stretol s obrovským záujmom a hostí státisíce virtuálnych „osôb“. Meta plánuje rozšírenie AI Studia do ďalších krajín. Zároveň chce zlepšiť komunikáciu medzi používateľmi a AI.

Bezpečnostné riziko

Ambiciózne plány Mety však vyvolávajú obavy, ohľadne bezpečnostných rizík, nevhodného obsahu, či masívneho šírenia dezinformácií. Aký to bude mať vplyv ako odborníci vnímajú tento krok s ohľadom na bezpečnosť, sme sa spýtali Jakuba Šimka z Kempelenovho inštitútu inteligentných technológií.

Freepik

„Nehovoril by som o bezpečnosti, skôr o zásahu do autonómie človeka a ešte väčšiemu riziku podprahovej manipulácie (hoc neúmyselnej). Šanca, že noví aktéri ešte viac zneprehľadnia situáciu je zrejme väčšia ako benefity, ktoré môžu priniesť. Záležať bude už len na takej “drobnosti”, ako zreteľne budú AI používatelia označení a či ich tak ľudskí používatelia budú vnímať,“ uviedol pre FonTech.sk Šimko z KInIT.

ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE  ->>>

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú