Informácie v článku pochádzajú aj z agentúr SITA a TASR

Dnes poobede malo dôjsť k oficiálnu spusteniu eKarantény, čo okamžite postavilo repatriantov na nohy. Tí sa začali pred hraničným prechodom Jarovce – Kittse schádzať už dopredu. Ako uvádza premiér na sociálnej sieti, ale aj oficiálny účet Polície Slovenskej republiky, diaľnica D4 je momentálne nepriechodná, a tak žiadajú ľudí, aby využívali hraničný priechod Petržalka – Berg.

Repatrianti čakali na avizované spustenie aplikácie eKarantény, ktoré bolo plánované na dnešné poobede o 15:00.

HRANICE : DOMÁCA KARANTÉNA – dôležité upozornenie !!!(30 ľudí, ktorí odignorovali pravidlá, blokujú tisícky ľudí,…

Gepostet von Igor Matovic am Freitag, 22. Mai 2020

Google ani Apple ale zatiaľ aplikácie v digitálnych obchodoch nesprístupnili, a rovnako je informácia o nedostupnosti zverejnená na stránke korona.gov.sk, píše v príspevku premiér. Na rovnakej stránke je totiž potrebné vyplniť formulár a až potom sa dá mobilnú aplikáciu aktivovať, takže jedinci porušujúci pravidlá o nefungujúcej aplikácii rozhodne vedeli a nerešpektovali nariadenia.

Takmer 30 jednotlivcov tieto pravidlá odignorovalo a cez hranice prešli bez toho, aby sa legitimizovali podľa presne stanovených pravidiel. Polícia ich zastavila, čo spôsobilo zdržanie a dopravný kolaps, a tak aj tí, ktorí majú vstup na Slovensko dovolený, sa cez hranice dostať nemôžu.

ŽIADOSŤ OD POLÍCIE

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Freitag, 22. Mai 2020

Najhoršie je, že legitimizovaným jedincom plynie už 24 hodín, napísal premiér na Facebooku. Igor Matovič navrhuje pre všetkých cezpoľných dočasnú štátnu karanténu aspoň do momentu, kedy Google alebo Apple aplikáciu domácej karantény nesprístupni.

LIVE: AKTUÁLNA SITUÁCIA NA DIAĽNIČNOM HRANIČNOM PRIECHODE JAROVCE-KITTSEE

Gepostet von Polícia SR – Bratislavský kraj am Freitag, 22. Mai 2020

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom