Už na budúci mesiac v kinách štartuje nový film kráľa katastrofických veľkofilmov Rolanda Emmericha. Režisér filmov Deň nezávislosti, Deň po tom alebo 2012 vo svojej poslednej snímke tentokrát nechá Zem zdevastovať samotným Mesiacom.

Ten totiž z obežnej dráhy vychýlili neznáme mimozemské sily a teraz sa nekontrolovane rúti k Zemi. Kým civilizácia čelí masívnym záplavám, kolapsom celých miest i globálnym nepokojom, trojica astronautov prichádza s odpoveďou, ako kataklizme predísť a vydáva sa do vesmíru na ultimátnu záchrannú misiu.

Ultimátna apokalypsa

Nech už znie premisa Moonfall akokoľvek stupídne, jedno sa režisérovi Emmerichovi musí nechať – film rozhodne vzbudzuje zvedavosť. Po dejovej stránke novinka s určitosťou neohúri, efekty i herecké osadenstvo však vyzerajú viac než sľubne a sľubujú štýlový katastrofický zážitok.

Ak navyše niekto dokáže podobnej zlátaniny spraviť slušný film, je to práve Emmerich, ktorý apokalyptickými snímkami Deň po tom či 2012 jasne ukázal, že Zem dokáže devastovať s nevídanou gráciou. Diváci o jeho filmy v minulosti prejavili záujem a obe snímky sa v tržbách z kín pohodlne dostali cez pol miliardy.

Prečítaj si aj 
Slovenské kiná otvárajú, tieto bomby si nesmieš nechať ujsť

V hlavných úlohách sa v novinke predstavia Halle Berry (John Wick 3), Patrick Wilson (hororová séria Insidious) a John Bradley, ktorý sa preslávil rolou Samwella Tarlyho v ikonickom seriáli HBO – Hra o tróny.

Emmerich zároveň bude pracovať s jedným z najväčších rozpočtov vo svojej kariére – nakrúcanie filmu malo zhltnúť až 140 miliónov dolárov.

Peniaze sa však režisérovi nezháňali ľahko, za novinkou totiž nestojí žiadne z veľkých hollywoodskych štúdií a finančná podpora musela prísť z viacerých zdrojov. Moonfall tak podľa Deadline predstavuje najväčší nezávislý film v histórii. Novinka v kinách štartuje 3. februára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú