banner-pro-6
Novinka od čínskeho výrobcu s názvom Meizu X by mala byť predstavená už budúci týždeň a malo by sa jednať o vôbec prvý smartfón, ktorý pobeží na novom Flyme OS 6. Okrem toho je známe, že X-ko bude poháňať 8-jadrový procesor Helio P20. Výrobca si dal taktiež záležať na dizajne, ktorý sa mierne podobá na konkurenčný Honor 8.

Obrázok očakávaného Meizu X sa objavil na známej sociálnej sieti Weibo a vyzerá to tak, že smartfón dostane okrem elegantného a jednoduchého dizajnu aj duálny fotoaparát. Z obrázkov môžeme vyčítať, že Meizu sa nechal inšpirovať konkurenciou a jeho nový model sa jemne podobá na Honor 8. To však nie je žiadnou tragédiou, keďže na to sme si v smartfónovom priemysle už zvykli.

Honor 8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

meizu-x-real-image

Sklenené telo s kovovými rámami na okrajoch zariadenia vyzerá naozaj prémiovo. Na prednej strane smartfónu sa pod displejom nachádza hardvérové domovské tlačidlo, ktoré bude zrejme integrovať aj snímač odtlačkov prstov. Meizu X by tiež mohol byť prvým smartfónom od Meizu, ktorý ponúkne duálny fotoaparát.

meizu-x

Meizu X bude predstavené už budúci týždeň, presnejšie 30. novembra. Vybavený bude procesorom Helio P20, ktorý by mal byť rýchlejší až o 20% od svojho predchodcu P10 a sekundovať mu bude 4 GB / 6 GB RAM. Zariadenie by zrejme malo podporovať aj LTE s Cat.6 štandardom a rýchlosťou sťahovania až 300 Mbps. Cena Meizu X pri „slabšej“ verzii so 4 GB RAM + 64 GB ROM nemá presiahnuť 1799 juanov (245 €) a pri výkonnejšej verzii so 6 GB RAM + 128 GB ROM to bude 1999 čínskych juanov (272 €). Tieto informácie zatiaľ nie sú potvrdené, no ak by sa cena pri predstavení nezmenila, stalo by sa X-ko cenovo zaujímavým a konkurencie schopným zariadením.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP