banner-mx5
Meizu Pro 5, prémiový smartfón čínskeho Meizu, bol predstavený len začiatkom tohto týždňa, no najväčším čínskym médiám sa už podarilo získať prvé vzorky na testovanie. Vďaka nim tak môžeme vidieť novinku na reálnych fotografiách. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Najnovšie Meizu Pro 5 máme teraz možnosť vidieť aj na reálnych fotografiách z prvého unboxingu. Meizu smartfóny vždy prišli vo veľmi kvalitne spracovanom balení a výnimkou nie je ani najnovší Pro 5. Ten prichádza v čiernej kartónovej krabičke, po ktorej otvorení hneď môžeme vidieť samotné zariadenie, USB Type-C kábel a rýchlo-nabíjací adaptér. Pri vyššej cene, za ktorú sa Meizu Pro 5 predáva oproti iným čínskym smartfónom, by sme v balení očakávali aj slúchadlá, no tie Meizu opäť nepribalilo.

Meizu MX5 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


meizu-pro-5-unboxing-fotky (14)

meizu-pro-5-unboxing-fotky (18)
Samotný smartfón prichádza s prémiovým dizajnom a luxusným spracovaním konštrukcie, ktorá je samozrejme kovová. Pocit luxusu dotvára aj 2.5D zakrivenie displeja, ktorý má uhlopriečku 5,7-palca a prichádza s FullHD rozlíšením. Pod displejom sa nachádza multifunkčné hardvérové domovské tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov, ktorý Meizu nazvalo mTouch. Nad displejom zasa nájdeme predný 5 MPx selfie fotoaparát.

Meizu MX5 kúpite už aj na Slovensku!

meizu-pro-5-unboxing-fotky (9)

Vnútorné kovové šasi integruje výkonný osemjadrový Samsung Exynos 7420 procesor, 3 GB alebo 4 GB pamäte RAM typu LPDDR4 a 32 GB alebo 64 GB vnútornej pamäte s novým čipom UFS2.0, ktorý je niekoľkonásobne rýchlejší ako klasický eMMC používaný v množstve dnešných smartfónov.

meizu-pro-5-unboxing-fotky (3)

meizu-pro-5-unboxing-fotky (16)
Kovovú zadnú stranu vypĺňa veľká, mierne vystupujúca šošovka 21-megapixelového Sony IMX230 fotoaparátu, duálny LED blesk a tiež nové logo výrobcu. Pod kovovým krytom sa nachádza vstavaná 3050 mAh batéria s funkciou rýchleho nabíjania Meizu mCharge. Na ľavej bočnej strane môžeme nájsť šuplík pre nanoSIM karty, pričom jeden z nich je možné využiť aj ako slot pre microSD kartu. Spodnú stranu Meizu Pro 5 tvorí reverzibilný USB Type-C konektor.

Najnovší Meizu Pro 5 zaradil do svojej ponuky aj náš partner iBuygou.com, ktorý 32 GB verziu s 3 GB RAM ponúka za 464 €, zatiaľ čo 64 GB verzia so 4 GB RAM stojí 508 €. Meizu Pro 5 patrí medzi drahšie čínske smartfóny, no za to ponúka naozaj prémiový dizajn s nadupaným hardvérom. Plánujete kúpu tejto novinky?

meizu-pro-5-unboxing (2) meizu-pro-5-unboxing (3) meizu-pro-5-unboxing (1)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú