Meizu pripravuje viac produktov inteligentnej domácnosti

banner-pro-5Meizu poznáme predovšetkým ako výrobcu smartfónov, no podľa najnovších informácií to vyzerá tak, že od nej budeme vidieť čoraz viac produktov inteligentnej domácnosti. Začiatkom prívalu nových má byť nedávno predstavený WiFi router.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Podobný vývoj sme zaznamenali aj u spoločnosti Xiaomi. Jej úplným začiatkom bola nadstavba MIUI, neskôr začala vyrábať smartfóny a časom svoju ponuku rozšírila aj o routre, WiFi zosilňovače, varič ryže, žiarovky, inteligentnú kanvicu, či čističku vody a vzduchu. Tým už začíname Xiaomi brať nielen ako výrobcu skvelých smartfónov, ale aj ako veľkého hráča na poli produktov inteligentnej domácnosti.

Meizu Pro 5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>xiaomi_air_purifier

Čistička vzduchu Mi Air Purifier od Xiaomi

Vráťme sa však naspäť k Meizu. Podľa najnovších informácií by aj u nej mala nastať podobná, ba priam až rovnaká situácia. Meizu nedávno predstavilo svoj nový WiFi router a ponuka sa pravdepodobne bude značne rozširovať. Meizu plánuje vytvoriť akúsi sieť produktov, ktoré budú všetky pripojené cez WiFi. Predstavenie routra je teda logickým krokom pre začiatok.

Meizu router

Router bol predstavený ešte spolu s novým low-end smartfónom Meizu M3S, teda približne pred týždňom. Vybavený je spolu štyrmi anténami, pričom dve sú vstavané a dve externé. Disponuje s 802.11ac dual-band a gigabitovou WiFi. Dosah signálu by mal byť vraj až 200 m². Cena zariadenia bola stanovená len na 199 yuanov, čo je okolo 27 €.

meizu router-1

meizu router-2

Očakávame, že výrobca svoj sortiment čoskoro rozšíri o tieto produkty:

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.