banner-pro-6
V poslednom období sa spoločnosť Meizu topí v problémoch. Predaje klesajú, na konte má súdny sport s Qualcommom a trh zásobuje čoraz nezmyselnejšími smartfónmi, ktorým chýba aspoň štipka inovácií. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ako už určite tušíte, ani tentokrát sa nejedná o žiadne prekvapenie a novinka je zameraná hlavne na dizajn, ktorý však tiež nie je práve výnimočný. Najväčším lákadlom, ak to tak môžeme nazvať, je polykarbonátové telo s modernými farbami, vďaka ktorému Meizu aspoň trochu vyčnieva z radu smartfónov nižšej triedy. Farebné prevedenia hrajú skutočne všetkými možnými farbami. Vďaka použitiu plastu sa výrobca na zadnej strane zbavil aj viditeľných predelov antén. Predná strana je „obývaná“ 5,2-palcovým IPS HD displejom.

meizu-m5-oficialne7

Pod kapotou tlčie 8-jadrový procesor s taktovacou frekvenciou 1,5 GHz. K dispozícii sú aj dve pamäťové konfigurácie, a to s 2 GB RAM a 16 GB úložiskom, respektíve výkonnejšia verzia s 3 GB RAM pamäte a 32 GB úložiskom. Tieto komponenty napája 3070 mAh batéria. Tlak fanúšikom čínskeho výrobcu nepochybne zdvihne aj použitie operačného systému YunOS, ktorý dotvára známa nadstavba FlymeOS.

meizu-m5-oficialne2

Zadná strana sa stala domovom pre 13 MPx hlavný fotoaparát s clonou f/2.2, rýchlym zaostrovaním PDAF a dvojtónovou prisvetľovacou LED diódou. Dostupná je aj DualSIM funkcionalita s tradičnou nádielkou LTE frekvencií. Základná cena Meizu M5 činí 94 €, pričom výkonnejší variant príde na trh s cenovkou 121 €. Predaj smartfónu štartuje 7. novembra.

meizu-m5-oficialne1

meizu-m5-oficialne

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
0%
Mám to
11%
Nepáči sa mi to
44%
Neznášam to
11%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]