Meizu E sa ukazuje na nových záberoch spolu s aplikáciou na ovládanie áut

banner-pro-6
Spoločnosť Meizu zvolila tento rok mierne odlišný prístup ako tomu bolo v rokoch minulých. Portfólio tejto čínskej spoločnosti sa tak kompletne poprehadzovalo a vlajkové lode tohto výrobcu sú pre nás tento rok miernym sklamaním. Smartfóny od Meizu sa jednoducho v tomto roku na konkurenciu nechytajú, čo by však mohla zmeniť nová modelová rada Meizu E.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Doteraz nie je celkom jasné, akým smerom sa budú uberať smartfóny s týmto označením, no s veľkou pravdepodobnosťou nás potešia naozaj prepracovaným systémom, presne tak, ako sme pri zariadeniach od Meizu zvyknutí. Od predchádzajúcich zariadení však E-čko dostane do vienka niečo na viac. Konkrétne sa jedná o aplikáciu, pomocou ktorej je jednoducho možné ovládať viacero funkcií inteligentných áut, ktoré sa dokážu spárovať so smartfónom pomocou Bluetooth funkcionality. Táto aplikácia bude v smartfónoch novej modelovej rady predinštalovaná, čo nám potvrdzuje nižšie uvedená fotografia. Z nej je zrejmé, že najnovší smartfón od Meizu bude možné bez problémov spárovať s automobilom od čínskej spoločnosti Roewe. Meizu E skrz Bluetooth dokáže ovládať zámky dverí, klaksón, klimatizáciu, vyhrievanie sedadiel, sledovať spotrebu paliva, ale i spustiť hudbu či uskutočniť hovor pomocou reproduktorov umiestnených v aute.

MEIZU PRO 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

e54e5ac0-5d16-11e6-907f-0737fbe28460

Nanešťastie je však veľmi pravdepodobné, že táto prepracovaná aplikácia nebude fungovať so všetkými značkami automobilov a zatiaľ sú v hre len tie, ktoré sa predávajú v domovskej Číne. Aby toho nebolo málo, čoraz viac sa zdá byť reálne použitie čipsetu Helio P10, čo by z najnovšieho smartfónu tejto čínskej spoločnosti rozhodne neurobilo konkurenta pre tých najlepších. Tento 8-jadrový procesor od spoločnosti MediaTek, 3 GB pamäte RAM, 5,5-palcový Full HD displej, 13 MPx fotoaparát a 3100 mAh batéria s možnosťou rýchleho nabíjania robia z Meizu E plnohodnotný smartfón strednej triedy. Je však možné, že nová modelová rada nepovedala posledné slovo a nedočkáme sa tak predstavenia jedného, ale hneď viacerých zariadení, z ktorých by jedno mohlo atakovať tie najvýkonnejšie zariadenia. Všetko sa však dozvieme už 10. augusta, kedy má byť táto nová séria zariadení oficiálne predstavená.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
43%
Chcem to
0%
Mám to
14%
Nepáči sa mi to
29%
Neznášam to
14%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]