Na jar tohto roka obohatilo čínske Meizu svoj katalóg smartfónov o nový model, ktorý si chce získať pozornosť v strednej triede. Elegantné Meizu 15 v sebe skrýva skvelú výbavu, nádherný displej a ponúka kvalitné prevedenie, ktorým sa líši od ostatných konkurentov.

V apríli sa Meizu podujalo na nové predstavenie svojich smartfónov, kde ukázalo hneď 3 novinky, ktoré svojimi vlastnosťami zastupujú každý výkonový segment týchto zariadení. Vo vyššej strednej triede je to práve Meizu 15, ktoré prišlo, aby zákazníka očarilo svojim krásnym vzhľadom, ale aj skvelou výbavou, s ktorou toho zvládne veľa. Už na pohľad odlišný dizajn vybočuje zo zaužívaných trendov ostatných výrobcov, ktorí všemožne presadzujú bezrámikové displeje s výrezom.

Krásny dizajn skĺbený s výborným hardvérom

„Notchná“ mora sa však v prípade tohto modelu nekoná, a tak v ňom nájdeme aj vrchný a spodný rámik. Úplnej redukcie sa dočkali pásiky po bokoch obrazovky, ktorá sa tiahne až ku kraju konštrukcie. V jej útrobách sa nachádza srdce smartfónu, procesor Snapdragon 660, ktorý pre výpočty ponúka 8 jadier pracujúcich na frekvencii 2,2 GHz. Výrobca k nemu pridal 4 GB operačnej RAM pamäte a v tomto prípade aj 64 GB interného úložiska.

Klasický pomer strán 16:9 už ponúka 5,46″ FullHD zobrazovací panel typu Super AMOLED. Jeho označenie sľubuje používateľovi kvalitný obraz a perfektné podanie farieb. Nad ním sa v strede horného rámika umiestnil predný selfie fotoaparát s vysokým 20 MPx rozlíšením a clonou f/2.0.

Dva objektívy na zadnej stene smartfónu dostali snímače od japonského Sony. Primárny 12 MPx fotoaparát s CMOS snímačom Sony IMX380 ponúka optický zoom a nízku clonu f/1.8 pre skvelé zábery aj v nočných podmienkach. Sekundárny snímač Sony IMX350 dostal do vienka až 20 MPx a svojim určením pomáha k dosiahnutiu obľúbeného „bokeh“ efektu. Hardvéru dodáva šťavu 3 000 mAh batéria, ktorá taktiež podporuje technológiu rýchleho nabíjania mCharge s výkonom až 24 W.

Plné LTE a skvelá cena

Meizu 15 si vedie podľa očakávaní aj vo výbave konektivity. Tu okrem štandardných bezdrôtových pripojení ako Wi-Fi a Bluetooth, či DualSIM funkcionality, ponúka aj plné LTE. S ním si tak používateľ užije naplno prehliadanie internetu aj v našich končinách. Operačným systémom u tohto kúsku je Android 7.1.2 Nougat doplnený o nadstavbu Flyme UI 7.0.

Predobjednať Meizu 15 za 313 €
   Bezpečný nákup vo FonTech Shope

Nové Meizu 15 v globálnej verzii si pritom môže každý v našom FonTech Shope predobjednať už za 313 €. Zákazníka navyše nečakajú ani dodatočné poplatky, a to vďaka doprave EU Priority Line. Tá minimalizuje riziko zastavenia balíka na colnici.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom