banner-mx5
Po iste neľahkom, pozabudnutom štarte v Európe, kde už niekoľko rokov panujú zaužívanejšie značky ako Huawei, sa dostáva čínska spoločnosť Meiziu do povedomia. Či sa už jedná o skutočne budgetové smartfóny či príslušenstvo, Meiziu dokazuje, že aj za málo peňazí dokáže veľa muziky. Súperiť vie aj so zariadeniami od populárnejšieho juhokórejského LG či čínskeho Xiaomi. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Čínskemu Meizu v roku 2014 zrovna veľmi nedarilo. Predalo približne 4.40 miliónov zariadení, čo v porovnaní s ostatnými výraznejšími spoločnosťami nebýva ani polovica ročného zisku. Pomaly však spoločnosti Meizu svitá na lepšie časy a tento tok bol skutočne hojný. Meiziu sa podarilo celosvetovo predať vyše 20 miliónov zariadení, čo je približne 5 násobne viac, ako minulý rok a súčasne 350 % nárast predajov.

Meizu MX5 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Veľkú časť úspechu spoločnosť nepochybne dosiahla uvedením najprv vlajkového modelu Meizu MX5, ktorý vzhľadom na svoju výbavu prináša naozaj prijateľnú cenu. Ďalším bodom k úspechu je nepochybne aj aktuálny vlajkový model Meizu Pro 5, ktorý sa hravo môže porovnávať s najdrahšími Samsungami či iPhonmi, no pritom stále stojí o pár stoviek menej.

meizu-pro-5-recenzia-nahlad

Vlajková loď Meizu pre rok 2015, Meizu Pro 5

I keď je spoločnosť stále príliš krátka na gigantov ako Samsung či Apple, nárast predajov skutočne naznačuje, že v nasledujúcom roku budeme môcť byť svedkami skutočného nárastu popularity a to aj pravdepodobne v našich končinách.

Zdroj: GizmoChina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP