banner-le-max-2Výdrž smartfónov na jedno nabitie je najdiskutovanejšou oblasťou smartfónového priemyslu. Bohužiaľ, moderné zariadenia sa viac zameriavajú na výkon ako na výdrž, ktorá v posledných rokoch rapídne klesá. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Tento problém z časti rieši technológia rýchleho nabíjania, ktorá ma za úlohu dobiť smartfón za čo najkrajšiu dobu a zamaskovať problémy s batériami. Jedným z najväčších odborníkov v tejto oblasti je aj americký výrobca procesorov, spoločnosť Qualcomm, ktorá ešte minulý rok predstavila rýchlonabíjaciu technológiu Qualcomm Quick Charge 3.0. Tá sa momentálne dostáva do väčšiny high-end smarfónov, no uplatenie nájdu aj novinky v strednej výkonnostnej triede. Svoje prednosti v tejto oblasti chce ukázať aj čínsky MediaTek, ktorý dnes predstavil novú generáciu rýchleho nabíjania Pump Express, Pump Express 3.0.

nexus2cee-mediatek-pump-express-3-comparison-668x453

MediaTek Pump Express 3.0 dokáže pracovať s až 95 % efektívnosťou, podporovaný je aj nový napájací konektor USB Type-C a smartfón bude možné dobiť z 0 % na 70 % už za 20 minút. Nabíjanie od 70 % spravidla trvá omnoho dlhšie a výsledný čas nabíjania sa môže bez problémov aj zdvojnásobiť. Každopádne sa jedná o veľmi zaujímavú novinku, ktorou budú disponovať smartfóny s novým procesorom Helio P20, ktorý príde na trh koncom roka.

https://www.youtube.com/watch?v=mfWrF2NdkKQ

Zdroj: Phonearena

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom