banner-elephone-p9000
Ani MediaTek neprišiel na Mobie World Congress 2016 v Barcelone s prázdnymi rukami. Ukázal sa s novým procesorom Helio P20 zameraným na úspornosť, výdrž a výkon. Všetky tieto lákavé vlastnosti sa bude snažiť vniesť do smartfónov strednej triedy. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Nový procesor využíva 16 nm výrobný proces a poskytuje o 25 % efektívnejšie využitie energie. Jedná sa o 64-bitové osemjadro (8 jadier typu Cortex-A53), ktoré ponúknu maximálny takt až 2,3 GHz. MediaTek uvádza, že Helio P20 je o 20 % výkonnejšie ako Helio P10. Ako prvý na svete podporuje aj pamäťové RAM moduly typu LPDDR4X, ktoré znižujú spotrebu energie o polovicu. O grafiku sa stará čip Mali-T880 taktovaný na frekvenciu 900 MHz.

Mediatek helio P20 2.bmp

Vylepšení sa dočkali aj mulitmédiá. Nový procesor podporuje rozlíšenie fotografií do 24 MPx alebo dvojicu 13 MPx objektívov súčasne. Vďaka technológii MediaTek Imagiq zlepšuje ich kvalitu pri slabom svetle či na pohyblivom objekte. Nahrávanie videí bude dostupné aj v 4K rozlíšení. Modem ukrytý v novom čipe podporuje celosvetovú 4G LTE sieť Cat.6 s maximálnymi rýchlosťami prenosu až do 300 MB/s. Zatiaľ nie je známe, kedy sa dočkáme prvých zariadení s novým procesorom, no mohlo by sa tak stať už v priebehu druhej polovice roka.

MediaTek Helio P20 1.bmp

Zdroj: Gizmochina.com, Mediatek-helio.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú