Klienti mBank si ako prví na Slovensku môžu zablokovať výbery z bankomatov s takzvaným surcharge poplatkom, ktorý si zahraničná banka účtuje za výber z bankomatu. Dá sa tak urobiť priamo v aplikácií, informovala banka prostredníctvom tlačovej správy.

mBank prináša hneď dve bezpečnostné vychytávky

So surcharge poplatkami, alebo prirážkami zahraničnej banky za výber z bankomatu, si sa pri cestovaní už pravdepodobne stretol. Zo slovenských bánk sa teraz mBank stala prvou, ktorá umožňuje svojim klientom zablokovať výbery zo zahraničných bankomatov, ak za ne cudzia banka účtuje poplatok.

Všetko sa dá nastaviť priamo v aplikácii banky, kde si môžeš plošne zakázať výbery so surcharge poplatkom, pričom takýto výber bude následne automaticky zamietnutý. V prípade, že sa aj tak rozhodneš pre výber s poplatkom, je možné túto službu jednoducho deaktivovať.

Druhou novinkou, ktorú mBank prináša, je možnosť dočasne zablokovať magnetický prúžok na platobnej karte. Ide o užitočnú bezpečnostnú funkciu, vďaka ktorej môžeš svoju kartu aj naďalej používať pri bezkontaktných platbách či výberoch, ale aj pri kontaktných operáciách s použitím PIN kódu, pri ktorých je karta priamo vložená do bankomatu, či platobného terminálu.

Zároveň však karta ostáva najmä v zahraničí chránená proti skimmingu, teda zneužitiu skopírovaných údajov z magnetického prúžku, napríklad pri výbere z bankomatu.

Zobraziť celú galériu (2)
Jumpstory / Pixabay (úprava redakcie)

mBank sa prezentuje ako digitálna banka, preto sa využívanie podobných funkcií v mobilnej aplikácii prirodzene teší u klientov banky veľkej obľube.

„Priemerne sa klient do aplikácie mBank prihlási 11-krát mesačne. Je však potrebné dodať, že toto číslo by bolo vyššie, naši klienti však vidia zostatok či čiastku platby aj bez prihlásenia, v push notifikáciách. Až 75% používateľov našej mobilnej aplikácie si jej najnovšiu verziu aktualizuje každý mesiac,“ uviedol Tomáš Reytt, riaditeľ pre digitálne kanály, pobočky a externých partnerov mBank.

Zaujímavosťou je, že najviac využívaným operačným systémom je Android 9, ktorý používa až polovica klientov s Androidom, pričom v tesnom závese nasleduje Android 10. Medzi najpoužívanejšie smartfóny patria Huawei P30 Lite, Huawei P20 lite, Redmi Note 7 a Samsung Galaxy S8.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom