Nie každý používateľ hľadá smartfón, za ktorý musí minúť niekoľko stoviek eur. Menej náročným stačia základné funkcie, dlhá výdrž batérie a to všetko za čo najnižšiu sumu. Práve takým zariadením je MAZE Comet.

Jeden z najlepších do 100 €

MAZE je menej známy čínsky výrobca, ktorý sa snaží zaujať cenovo dostupnými smartfónmi. Model MAZE Comet sa radí medzi úplne najlacnejšie smartfóny na trhu, no pritom ponúka veľmi zaujímavý hardvér. Aktuálne je dostupné v rámci bleskového výpredaja za poriadne nízkych 82 €. Výpredaj je obmedzený ako časom, tak aj skladovými zásobami, ktoré sa míňajú naozaj rýchlo. Dlho by si nad kúpou teda rozmýšľať nemal.

Kúpiť MAZE Comet so 4 GB RAM za 82 € bez DPH
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Bežná cena tohto smartfónu sa pritom pohybuje na hranici 160 €, no vďaka bleskovému výpredaju získaš až 50 % zľavu! Samozrejmosťou je aj doprava cez EU Express, vďaka čomu ťa nečakajú žiadne ďalšie poplatky. Navyše ti ho prinesie kuriér rovno až k tebe domov.

Slušná výbava so zahnutou obrazovkou

Prednú stranu smartfónu vypĺňa obrazovka s veľkosťou 5,7″ a rozlíšením 1440 x 720 pixelov. Ide teda o displej s moderným pomerom strán 18:9. Aj keď to nie je žiadne terno, za takúto cenu sa viac ani očakávať nedá. Displej je navyše po stranách zahnutý, čo sa v danej triede len tak nevidí. Nad ním sa nachádza predný snímač s rozlíšením 8 MPx. Na spodnej si zas miesto nešlo domovské tlačidlo, ktoré je doplnené o snímač odtlačkov prstov.

Na zadnej strane okrem loga výrobcu nájdeš aj hlavný snímač s rozlíšením 13 MPx, ktorý je doplnený o dvojtónový LED blesk. Usadený je v zaujímavom výbežku, ktorý pôsobí luxusným dojmom a má aj ochrannú funkciu.

4 GB RAM a dlhá výdrž batérie

Čo sa týka výkonu, o ten sa stará osemjadrový procesor MTK6750T s taktom jadier 1,5 GHz. O grafický výkon sa zas postará čip Mali-T860. Prekvapením je použitie až 4 GB RAM či 64 GB úložiska. To je navyše možné rozšíriť o microSD karty a to až do veľkosti 128 GB. Aj keď nejde o žiadneho rekordmana, bez väčších problémov zvládne aj náročnejšie úlohy.

Batéria s kapacitou poriadnych 4000 mAh sa v tejto cenovej kategórii takisto často nevidí. Vďaka úspornému hardvéru ponúka dostatočne dlhú výdrž na jedno nabitie. Nechýba podpora všetkých LTE sietí, Dual SIM či USB Type-C. Poteší aj krycie sklo priamo v balení. Systémom je Android vo verzii 7.0 Nougat. Smartfón je odomknutý pre všetkých operátorov, vrátane podpory slovenského a českého jazyka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom