Jeden z najočakávanejších seriálov posledných rokov sa konečne ukazuje v prvej upútavke. Vojnová novinka Masters of the Air, za ktorou stojí streamovacia služba Apple TV+ ukazuje, že vojnové klasiky Bratstvo neohrozených a Pacifik dostanú viac než dôstojného nástupcu.

Masters of the Air mal premiéru najskôr naplánovanú ešte na tento rok, nakoniec sa však práce na seriáli pretiahli a novinka z 2. svetovej vojny na obrazovky dorazí 26. januára. O seriál sa tentokrát nepostará HBO, ako to bolo v prípade Bratstvo neohrozených a Pacifik, na kvalite seriálu sa to však pravdepodobne nijak nepodpíše.

O novinku sa totiž v úlohe producentov opäť postaralo trio Steven Spielberg, Tom Hanks a Gary Goetzman, ktorí sa výrazne podpísali aj na úspechu zmienených seriálov. Nový seriál tentokrát divákov vezme do vzduchu a predstaví príbeh 100. bombardovacej skupiny, ktorá si kvôli vysokým stratám na životoch i majetku vyslúžila prezývku Krvavá stovka.

Aj napriek tomu, že jednotka amerických bombardérov bola považovaná za prekliatu a slúžiť v nej sa rovnalo rozsudku smrti, 100. bombardovacia skupina bola známa aj svojimi výsledkami a významne sa podpísala na porážke nacistov.

Určite nezmeškaj
Stoja za ním Spielberg a Hanks. Hrozivý a hrdinský príbeh 2. svetovej vojny ožije v najväčšom seriálovom zážitku 2024

Prvý trailer k Masters of the Air sľubuje výbušnú akciu s prvotriednym vizuálom a známymi hereckými hviezdami. Na ich čele bude stáť Barry Keoghan a Austin Butler. Prvého si diváci môžu pamätať z filmov ako Dunkirk, Duchovia Isherinu či posledného Batmana, Butler sa herecky preslávil predovšetkým ako Elvis v rovnomennej dobovej dráme.

Apple do tvorby očakávanej novinky nalial približne 300 miliónov dolárov, čím sa Masters of the Air stanú jedným z najdrahších seriálov histórie. Služba je však známa tým, že na svojich novinkách nešetrí. Dôkazom sú napríklad veľkorozpočtové drámy Vrahovia mesiaca kvetov či Napoleon, ktoré služba počas budúceho roka rovnako uvedie exkluzívne do svojej ponuky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú