Štvrtá fáza najpopulárnejšieho filmového univerza súčasnosti sa skončila a Marvel sa opäť môže vytešovať. Komiksové veľkofilmy naďalej dominovali tržbám – len za posledných 16 mesiacov štúdiu zarobili astronomických 5 miliárd dolárov, ktoré ešte dodatočne narastú o zisky úspešného Čierneho pantera.

Po stránke kvality už to však bolo horšie a množstvo fanúšikov sa zhoduje, že 4. fáza MCU bola najslabšia v histórii Marvelu. Bez ohľadu na kritiku sa rozbehnutý komiksový kolos len tak nezastaví a v ďalších mesiacoch na divákov opäť bude chrliť jednu novinku za druhou. Tu je ich detailný prehľad.

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

Dátum premiéry: 25. november 2022

Príchod Vianoc divákom na Disney+ pripomenie aj partička superhrdinov v podaní Strážcov galaxie. Tí sa vrátia na televízne obrazovky v podobe špeciálneho vianočného dielu, v ktorom sa budú snažiť rozveseliť smutného Petera Quinna. Vyberú si na to netradičný spôsob – v čase Vianoc zavítajú na Zem, kde unesú jeho obľúbeného herca Kevina Bacona.

Približne hodinu dlhá televízna novinka nezostane filmom nič dlžná, o réžiu sa totiž opäť stará James Gunn, ktorý natočil dvojicu predchádzajúcich filmov a tretím dielom sa so značkou Strážcovia galaxie budúci rok aj rozlúči.

Špeciálny vianočný diel sa nakrúcal súbežne s tretím dielom Strážcov galaxie, snímka bude dostupná len na Disney+. Režisér na margo pripravovaného filmu upresnil, že inšpiráciu čerpal v sviatočnom špeciále Hviezdnych vojen z roku 1978. Úprimne však veríme, že sa k námetu postaví lepšie, spomenutá odbočka Hviezdnych vojen totiž patrí k jedným z najhoršie hodnotených Star Wars projektov vôbec.

Spider-Man: Across the Spider-Verse – Part One

Dátum premiéry: 2. jún 2023

*Spider-Man: Across the Spider Verse má v rámci MCU vlastný vesmír, pretože nezapadá do dejovej kontinuity, a tak nie je oficiálnou súčasťou žiadnej fázy Marvelu.

Dávno pred tým, než sa Marvel naplno pustil do objavovania multivesmírov, nápad do filmovej podoby pretavilo štúdio Sony v podobe animovaného dobrodružstva Spider-Man: Into the Spider-Verse. Nielenže novinka po premiére zaznamenala nadšené ovácie od fanúšikov, kvality filmu uznala aj odborná obec a ocenila ho Zlatým glóbusom i Oscarom.

Do multiverza sa v koži Milesa Moralesa vrátime aj v oficiálnom pokračovaní Across the Spider-Verse, respektíve jeho prvou časťou. Film totiž bude rozdelený na dva celovečerné filmy. Pripraviť sa môžeš na ďalšiu bláznivú jazdu plnú odkazov na ikonických hrdinov Spider-Verse, potvrdená zatiaľ bola japonská verzia Spider-Mana z roku 1978.

Absolútnou novinkou bude Spider-Woman, ktorá bude Milesa na jeho ceste sprevádzať, otázny však nateraz zostáva hlavný záporák filmu. Hovorí sa o Wilsonovi Fiskovi, ktorý sa po udalostiach seriálu Hawkeye naplno vracia do MCU, často sa však skloňuje aj meno Mephista. Necháme sa prekvapiť, tu je prvý trailer.

5. fáza MCU odštartuje príchodom nového záporáka
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP