Už na budúci mesiac na Netflixe štartuje sľubne vyzerajúca životopisná dráma s hviezdnym obsadením. Volá sa Worth a okrem inšpirácie skutočnými udalosťami sa pokúsi odpovedať aj na otázku, akú cenu má v skutočnosti ľudský život.

Aj keď bol Worth predstavený na filmovom festivale Sundance ešte počas minulého roka, Netflix ho svojim fanúšikom ukáže až v nasledujúcom mesiaci. Dramatická novinka na streamovacej platforme štartuje 3. septembra a predstaví príbeh prominentného amerického právnika, ktorý po katastrofických udalostiach z 11. septembra 2001 a páde Dvojičiek dostal bizarnú úlohu – kompenzovať obete pozostalých a prepočítať ľudské životy na peniaze.

Tím právnikov na čele s Kennethom Feinbergom spočiatku úlohu berie celkom cynicky, situácia sa však zmení, keď spoznajú Charlesa Wolfa, komunitného organizátora, ktorý pri útoku prišiel o svoju manželku. Cynizmus sa postupne mení na prirodzený súcit a komplexné zadanie začína na zodpovedných doliehať v plnej miere.

Sľubné osadenstvo, neskúsená režisérka

Filmu sa ujala režisérka Sara Colagnelo (The Kindergarten teacher) na základe zápisov advokáta Kennetha Feinberga, ktorý sa o kompenzáciu pozostalých po teroristických útokoch postaral. V novinke ho stvárni držiteľ Zlatého glóbusu, Michael Keaton (Birdman).

Asistovať na obrazovke mu budú ďalšie atraktívne herecké mená ako Amy Ryan (Lost Girls) v role riaditeľky Kennethovej firmy Camille Biros a tiež fanúšikmi obľúbený Stanley Tucci, ktorý vo filme stvárni spomínaného komunitného organizátora Charlesa Wolfa.

Zaujímavosťou je, že Tucci a Keaton si už spolu v životopisnej dráme zahrali. Išlo o oceňovanú snímku Spotlight z roku 2015, ktorá zobrazila snahu investigatívnych novinárov z Bostonu odhaliť pedofíliu zo strany cirkvi. Film vtedy získal šesť nominácií na Oscara, vo víťazstvo napokon premenil dvojicu z nich.

Netflix by úspech zmieneného filmu zo svojou novinkou nepochybne rád napodobnil, formát vyznieva sľubne a trailer rozhodne budí záujem. Otázne je, ako si s ťažkým námetom poradí neskúsená režisérka, ktorá sa doposiaľ postarala len o dve priemerne prijaté snímky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú