Asi sa zhodneme na tom, že dve najväčšie komerčné televízie na Slovensku v poslednom čase skúšajú trpezlivosť svojich divákov. Skupina JOJ si vernosť tých svojich otestovala pred pár týždňami, kedy požiadala slovenských operátorov o odstránenie programov Českej televízie z ich ponuky.

Čo-to na rováši má však aj jej najväčší konkurent, ktorý sa zhruba polroka dozadu rozhodol vykašľať na všetkých priaznivcov, ktorí sledujú televíziu cez anténu. Už je tomu teda nejaký čas, čo si Markízu, Domu a Dajto cez DVB-T (anténu) nepozrieš. Čoskoro však bude opäť všetko inak. Markíza si zrejme uvedomila, že pri zanedbaní svojich divákov urobila chybu, a preto sa s Towercomom dohodla na novej zmluve. Tá trvá do roku 2019, pričom jej predmetom je prinavrátenie trojice týchto obľúbených programov do DVB-T vysielania.

zdroj fotografie: Markiza

Nenechaj si ujsť
JOJ-ka chce čoskoro spustiť tri nové televízne stanice kvôli vysokému dopytu po reklamách

Ak máš už v tomto momente úsmev na tvári a tešíš sa z toho, že si opäť budeš môcť pozrieť svoje obľúbené reklamy programy, tak ešte na malý moment zadrž. Ako to už väčšinou býva, všetko má svoj háčik. Markíza sa totižto na anténu skutočne vracia, no nebude to zadarmo. Oficiálne si ju budú môcť cez DVB-T vysielanie naladiť len používatelia Plustelky, ktorá trojicu programov ponúkne vo svojom základnom balíčku. Ten stojí 5,99 € mesačne a v prípade, že si zakúpiš ročné predplatné ťa vyjde tento balík na 2,99 € na mesiac. Všetky tri programy si cez anténu budeš môcť pozrieť už od polovice júna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú