Zuckerberg zotrel Apple Vision Pro. Tvrdí, že jeho headset je vo všetkom lepší
Generálny riaditeľ spoločnosti Meta Mark Zuckerberg na svojom Instagrame publikoval porovnanie medzi headset súpravou rozšírenej reality Vision Pro od spoločnosti Apple a súpravou Quest 3 od spoločnosti Meta a objasnil, prečo podľa neho Quest 3 prekonáva svojho konkurenta. Na tému upozornil portál GMSArena.
Quest 3 vs Vision Pro
Zuckerberg vyzdvihol niekoľko výhod headsetu Quest 3 oproti Vision Pro. Ako prvé samozrejme zdôraznil markantný cenový rozdiel, keďže Quest 3 sú až sedemkrát lacnejšie. Pochválil aj pohodlie zariadenia Quest 3, pričom vyzdvihol jeho nižšiu hmotnosť a bezdrôtový dizajn, ktorý umožňuje väčšiu voľnosť pohybu, píše portál MacRumors.

Pokiaľ ide o výkon, Zuckerberg poukázal na širšie zorné pole modelu Quest 3, jasnejšiu obrazovku a ostrejší obraz v porovnaní s modelom Vision Pro. Uviedol, že hoci oba headsety ponúkajú sledovanie pohybu rúk, implementácia Quest 3 je presnejšia. Okrem toho naznačil budúce vylepšenia, ako napríklad potenciálne opätovné zavedenie senzorov na sledovanie očí.
Zatiaľ čo zariadenie Quest 3, ktoré bolo uvedené na trh už v októbri, sa môže pochváliť pôsobivými vlastnosťami vrátane dvoch 2K LCD panelov a čipovej súpravy Qualcomm Snapdragon XR2 Gen 2, Apple Vision Pro disponujú 4K microLED panelmi. Zuckerberg však naznačil, že Apple v tomto smere uprednostnil rozlíšenie na úkor komfortu, ergonómie a ďalších vecí.
Mimo technických špecifikácií sa Zuckerberg dotkol aj širšej filozofie otvorenosti spoločnosti Meta v kontraste s uzavretým ekosystémom spoločnosti Apple. Vyjadril ambíciu spoločnosti Meta viesť v tomto súboji dvoch rôznych modelov férový boj, pričom na konci sa spolu s otvoreným modelom Quest vidí ako víťaz.
Pri pohľade do budúcnosti sa očakáva, že Meta aj Apple budú pokračovať v dôležitých inováciách v segmente headsetov rozšírenej reality. Zatiaľ čo Meta má skúsenosti s vydávaním opakovaných vylepšení svojho radu Quest, o Apple sa hovorí, že aktuálne pracuje na cenovo dostupnejšom modely.
Čítajte viac z kategórie: Cyber
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

Drony už nie sú len lietajúce bomby. Spojenec Západu na ne nasadil niečo oveľa nebezpečnejšie

Vodíku ani omylom neodzvonilo. Novým zariadením si ho vyrobíš doma a odložíš na zimu

Vyskúšalo ho už milión Slovákov. Slovenský konkurent Netflixu rastie, vstupuje do kritickej fázy

Slovenské domácnosti čaká veľká výmena zariadení. Milióny spotrebičov končia

Slovensko dostalo z Bruselu studenú sprchu. Ak chce štát šetriť, musí prestať robiť tieto drahé chyby
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Číňania opäť oklamali systém. Vymysleli nový spôsob, ako zaplaviť svet svojimi autami
- Koniec drahého lítia sa blíži. Čínsky gigant uvedie na trh prelomové batérie
- Bitcoin sa prepadol pod kritickú hranicu. Kombinácia troch faktorov spustila pohromu
- Nezastavia ich ani clá: Stellantis rozbieha masívnu výrobu lacných elektro-SUV, prídu aj do Európy
- Domáce kamery a smart zvončeky majú problém. Slováci ho začnú riešiť až pri prvom incidente
-
- Číňania opäť oklamali systém. Vymysleli nový spôsob, ako zaplaviť svet svojimi autami
- Koniec drahého lítia sa blíži. Čínsky gigant uvedie na trh prelomové batérie
- Bitcoin sa prepadol pod kritickú hranicu. Kombinácia troch faktorov spustila pohromu
- Nezastavia ich ani clá: Stellantis rozbieha masívnu výrobu lacných elektro-SUV, prídu aj do Európy
- Domáce kamery a smart zvončeky majú problém. Slováci ho začnú riešiť až pri prvom incidente
-
- Do Európy začne prúdiť nový plyn z prekvapivej krajiny. Konečne vieme, kedy sa tak stane
- Čínsky stroj rozdrvil najlepšiu európsku stíhačku v pomere 9:0. Je pritom horší
- Najlepšie sci-fi 2026 konečne pribudlo online aj s dabingom. Jedna vec ľudí nepoteší
- Spoliehali sa na Rusov, teraz im hrozí nedostatok plynu. Európsky štát čelí „najprísnejším sankciám v histórii“
- Dorazila spása letectva. Rolls-Royce úspešne otestoval nový motor bez emisií, poháňa ho čistý vodík
