Uspokojiť fanaticky tvrdé fanúšikovské jadro silných značiek, akou je aj Zaklínač, býva často takmer nereálnou úlohou. Fanúšikovia v takýchto prípadoch vedia byť na autorov narábajúcich s ich obľúbeným univerzom neprimerane tvrdí, a preto sa Netflix snaží svojim Zaklínačom na takúto skupinu čo najviac zapôsobiť. Prvé reakcie od recenzentov však seriálové dielo velebia do nebies.

Každá streamovacia služba chce mať svoje Game of Thrones, o tom niet pochýb. Zatiaľ čo sa HBO vytasilo so svojim His Dark Materials alebo Amazon s Carnival Row, tím červených musí na svoju alma mater ešte nejaký ten piatok počkať. Seriálový Zaklínač z dielne Netflixu totiž vychádza až 20. Decembra.

Ako to v takýchto prípadoch býva, recenzenti prvé časti, ale často aj celé série už videli, a tak sa neubránili reakciám na sociálnych sieťach. Podľa ich nadšenia teda s pokojným svedomím môžeme konštatovať, že o prepadák nepôjde.

Viacerí, aj napriek prvotným obavám, chvália vynikajúce herecké obsadenie, kostýmy a nadpriemernú kvalitu spracovania seriálu. Chválou nešetria ani pri samotných súbojoch, kde legendárne piruety pôsobia prirodzene a zároveň efektne, presne tak, ako si si to pri čítaní svojho obľúbeného románu predstavoval.

Nenechaj si ujsť
Aká bola Bratislava v roku 1989? Hrali sme slovenské „GTA-čko“ Vivat Sloboda

Jediné výhrady sú smerované k charakteru samotného Geralta, ktorý aj napriek sebavedomému hereckému výkonu Cavilla, pôsobí ako stroj na zabíjanie. Tým autori pravdepodobne chceli docieliť dostatočnú zábavu fantasy seriálu, keďže v ďalších aspektoch sa titul približuje k politickej dráme, ako to zamýšľaj už samotný autor poviedok, Andrzeje Sapkowsky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom