Aj tebe sa zdá, že čínske smart hodinky od tradičných výrobcov zastali akoby na mŕtvom bode? A každý nový model je len kópia toho predchádzajúceho? Potom je načase skúsiť nového výrobcu. 

Makibes je pomerne nový čínsky startup založený skupinou s nadšením pre užitočné gadgety v roku 2015. Za svoje poslanie si stanovili vyrábať nositeľnú elektroniku s vysokokvalitným dizajnom, ktorý bude spĺňať aj tie najvyššie požiadavky zákazníka. Ich dizajn sa snaží byť inovatívny, detailný, praktický a spoľahlivý. Podľa slov spoločnosti sa riadia sloganom „Make it best“.

zdroj fotografie: Geekbuying.com

Potvrdiť sa to snažia aj najnovšie hodinky Makibes Talk T1. Jedná sa o pokročilé smart hodinky bežiace na upravenom operačnom systéme Android 5.1, ktorý obsahuje plnohodnotný Obchod Play so všetkými aplikáciami, ktoré poznáš zo svojho smartfónu. Jediným linitujúcim faktorom pri spúšťaní mobilných aplikácií je hardvér.

 zdroj fotografie: Geekbuying.com

Kúpiť Makibes Talk T1 za necelých 84 €
kupón TALKT15OFF

V nádherne prepracovanom kovovom tele hodinek sa totiž nachádza 4-jadrový čipset Mediatek MT6580 s taktom 1,3 GHz, ktorý sa v minulosti objavil napríklad v hodinkách Zeblaze Blitz alebo v low-end smartfónoch THL T6C či Doogee X5. K dispozícii je aj 512 MB pamäte RAM a 8 GB interného úložiska. Pýchou hodiniek je však najmä okrúhly 1,39-palcový AMOLED displej s rozlíšením 400 x 400 pixelov a úzkymi rámikmi. Na druhú stranu okrúhlosť si vyberá svoju daň v podobe veľkého množstva aplikácii, ktorých niektoré ovládacie prvky nemusia byť vykreslené správne, pretože sú umiestnené mimo zobrazovanej časti.

zdroj fotografií: Mekibes

Hodinky taktiež disponujú širokou škálou konektivity, ktorá zahŕňa Bluetooth 4.0, WiFi b/g/n, GSM (850/900/1800/1900 MHz), WCDMA (850/2100 MHz) a GPS. Zaujímavosťou je, že v náramku sa nenachádzajú žiadne antény. Aj napriek tomu sa ale budeš chcieť jeho výmene vyhnúť, keďže používa špeciálny spôsob uchytenia.

zdroj fotografií: Mekibes

Výbave nechýba ani senzor tepu a schopnosť počítať prejdené kroky. Nabíjanie vstavanej 350 mAh batérie prebieha pomocou špeciálneho magnetického doku. Vďaka svojmu otvorenému systému si môžu nájsť tieto inteligentné hodinky uplatnenie takmer kdekoľvek od autonavigácie, až po hranie hier. Ich cena pritom dosahuje iba necelých 84 € s použitím zľavového kupónu TALKT15OFF.

Zľavový kupón aplikuješ v košíku

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom