Nafukovanie Samsung batérií je problém, s ktorým sa v aktuálnej dobe stretáva čoraz viac používateľov. V ktorých modeloch sa objavuje a čo môžete spraviť pre to, aby ste znížili riziko problémov? Na to sme sa pýtali odborníka z FixServis. 

Možno si ešte pamätáte na kauzu spred niekoľkých rokov, ktorá sa riešila po celom svete. Samsung mal vtedy problém s batériami v modeloch Galaxy Note 7, ktoré sa nafukovali a následne explodovali. Pri novších modeloch to spočiatku vyzeralo tak, že Samsung sa poučil a ťažkosti s batériami sa už nebudú objavovať. Najnovšie skúsenosti majiteľov však ukazujú, že nafukovanie môže byť problém aj pri moderných typoch. 

Nafukovanie batérií v novodobých smartfónoch Samsung  

Problém s nafukovaním batérií v smartfónoch Samsung postrehli obľúbení YouTuberi, ktorí o ňom začali rozprávať. Následne sa začali ozývať mnohí používatelia, ktorí si tiež všimli, že s batériami v ich telefónoch nie je všetko v poriadku. 

Vedeli ste, že: K nafukovaniu Samsung batérií dochádza najmä v prípade, že telefón sa dlhšie nepoužíva – nedochádza k jeho vybíjaniu a nabíjaniu? Avšak, objaviť sa môže aj pri bežnom používaní. 

Ukazuje sa, že k nafukovaniu batérií dochádza v modeloch Samsung Galaxy Z Fold 2 z roku 2020 a Samsung Galaxy S20 FE. Avšak, nie je vylúčené, že tento problém sa nebude objavovať aj v prípade iných typov. 

Prečo dochádza k nafukovaniu batérií? 

Vo vnútri lítium-iónovej batérie neustále prebiehajú chemické reakcie, ktoré zabezpečujú uchovávanie a dodávanie energie. Pokiaľ je však batéria skonštruovaná nesprávne, spúšťajú sa aj nežiadúce procesy. Ich výsledkom je plyn spôsobujúci nafukovanie baterky. 

Nafukovanie batérie samo o sebe nie je ničím výnimočným. Štandardne sa však objavuje len pri starších telefónoch, ktorých baterka je na pokraji životnosti. Ak k nemu dochádza pri novších zariadeniach, je to znak problému. 

Vyhnite sa riziku výbuchu 

Nafukovanie batérie je nebezpečné najmä z hľadiska toho, že v dôsledku neho môže dôjsť k výbuchu alebo požiaru. Odborník z FixServis preto odporúča, aby ste si ako majiteľ Samsungu skontrolovali, či na svojom smartfóne nevidíte známky nafukovania – predovšetkým vypuklú zadnú stranu. 

Pokiaľ si nie ste istí, či je batéria vo vašom telefóne bezpečná a v dobrom stave, môžete si ju nechať skontrolovať v niektorom zo servisov FixServis. Skúsení odborníci ju preveria a pokiaľ usúdia, že hrozí riziko problémov, zabezpečia jej výmenu. Ak si baterku chcete vymeniť svojpomocne, objednať si ju viete z e-shopu FixServis. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú