Donedávna bolo možné prepojiť si svoj účet na PlayStation 4 s tým na Facebooku. Teraz však z Ázie prichádzajú indície, že Sony môže pred vypustením nového firmvéru vo verzii 7.0 túto funkcionalitu odstrániť.

Fanúšikovia a majitelia PlayStation 4 boli nemilo prekvapení a zaskočení z informácie, že Sony odstraňuje jednu z obľúbených funkcionalít. Podľa portálu Express ide o možnosť prepojenia a následného zdieľania obsahu z PlayStation 4 prostredníctvom účtu na Facebooku. Táto správa vychádza z príspevku na sociálnej sieti Reddit.

Facebook na PS4 končí

Používateľ LegendaryKillerB zdieľal screenshot svojho priateľa, ktorý komunikoval s oficiálnym účtom PlayStation Asia na Facebooku ohľadom chyby pri zdieľaní obsahu. V odpovedi sa používateľ dozvedel, že k 7. októbru plánuje Sony prepojenie Facebooku a PlayStation účtu zrušiť a toto rozhodnutie čoskoro oficiálne ohlási.

Sony však doposiaľ žiadne oficiálne oznámenie o zrušení podpory nezverejnilo a rovnako nie je jasné, či pôjde len o regionálne zrušenie, alebo celosvetové. Čoraz viac používateľov však začína vidieť chybu pri spojení s Facebookom. Je tak vysoko pravdepodobné, že k zrušeniu tejto obľúbenej funkcionality skutočne dôjde.

Nová verzia firmvéru pravdepodobne už bez Facebooku

Pravdepodobný dôvod odstránenia funkcionality je príchod nového firmvéru vo verzii 7.0. Aktuálne je táto verzia firmvéru v štádiu beta testovania a predpokladá sa, že príde v stabilnej verzii už koncom tohto týždňa. Prinesie so sebou nové funkciu ako je napríklad kalibrácia HDR nastavení, vylepšenie zvuku v rámci četu pri multiplayeri naprieč platformami, rozšírenie party skupín až na 16 hráčov a pravdepodobne aj spomínané odstránenie podpory Facebooku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom