Minulý rok nám Apple predstavil nové MacBooky s inovatívnym touchbarom. Tam však plány kalifornskej spoločnosti zrejme nekončia. Najnovšie patenty Applu naznačujú, že pre ovládanie nových MacBookov bude čoskoro možné využiť aj iPhone alebo iPad.

Kalifornská spoločnosť Apple začala s experimentovaním, ako flexibilnejšie využiť svoje iPhony a iPady. iPhony by mohli byť využité aj ako touchpad v nových MacBookoch. Poskytnú im výkon svojho procesora, grafického akcelerátora, operačnej pamäte RAM a taktiež bude pre MacBooky dostupné aj interné úložisko. Tablety iPad chce Apple využiť ako hlavnú zobrazovaciu jednotku pre svoje nové notebooky.

zdroj fotografie: Apple Insider

Nenechaj si ujsť
Prechod z MacBookov na Surface od Microsoftu nebol nikdy ľahší

Tie by do vienka dostali iba základnú hardvérovú výbavu spolu s batériou a touchpadom, pričom miesto displeja bude môcť používateľ využiť práve iPad. S MacBookom by mohol následne zdieľať celý svoj výkon ako aj interné úložisko. Tento nápad si Apple dalo patentovať ešte v septembri minulého roka, no takéto využitie iPhonov a iPadov v blízkej budúcnosti je málo pravdepodobné.

zdroj fotografie: 9to5Mac

Zatiaľ sa tak môže jednať iba o pokusy Applu, ako využiť svoje dotykové zariadenia v notebookoch. No už samotný iPad Pro, ktorý bol na trh uvedený ešte pred dvoma rokmi, poskytuje dostatočnú výbavu. Aj vďaka stylusu Apple Pencil a klávesnici Smart Keyboard dokáže používateľovi poskytnúť podmienky ako pri používaní notebooku. Preto je otázne, či sa tento patent niekedy premení aj na skutočné riešenie ovládania nových MacBookov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom