Včera na Apple TV+ odštartoval jeden z najočakávanejších seriálov tohto roka – Extrapolations. Okrem námetu spojeného s predstavením devastačných vplyvov globálneho otepľovania seriál zaujme predovšetkým špičkovým hereckým obsadením. Ani to však novinku nezachránilo od rozporuplných prvých reakcií.

Najlepšie seriálové obsadenie roka

Meryl Streep, Edward Norton, Kit Harington, Tobey Maguire, Matthew Rhys či Forest Whitaker. To je ochutnávka hviezdnych hereckých mien, ktoré sa objavia v novom sci-fi seriáli Extrapolations od Apple.

Novinka včera na Apple TV+ odštartovala úvodnou trojicou dielov zasadených do blízkej budúcnosti, v ktorej civilizáciu devastujú prírodné katastrofy spojené globálnym otepľovaním.

V seriálovej novinke režisér a scenárista Scott Z. Burns (Nákaza, Vedľajšie účinky) dvíha varovný prst nad klimatickými zmenami a v spolupráci s hereckými hviezdami ponúka náhľad do bezútešnej budúcnosti, v ktorej sa tieto zmeny naplno prejavia na životnom prostredí a každodennom živote.

Horšie prijatie, ako sa čakalo

Vzhľadom na atraktívny námet aj silnú hereckú zostavu Extrapolations pred premiérou sprevádzali silné očakávania, prvé hodnotenia však naznačujú, že kvality seriálu im nemusia dostáť.

Veľká časť kritikov sa totiž zhoduje, že novinka od Apple mala patriť k televíznym vrcholom roka, namiesto toho však prináša len nezaujímavý a mdlý náhľad do budúcnosti, ktorý okrem znepokojivých efektov klimatických zmien ničím neprekvapí.

Hlavným problémom seriálu sa zdá byť jeho nejednoznačné smerovanie. Tvorca Scott Z. Burns sa nevie rozhodnúť, či je Extrapolations  vzťahovou drámou alebo svedectvom prichádzajúcej globálnej katastrofy. Vo výsledku tak novinka nefunguje ani v jednej oblasti.

Recenzie naopak chvália zobrazenie budúcnosti. Seriál sa drží realistických scenárov, vedeckých faktov a bez zbytočnej dramatizácie predstavuje znepokojivé environmentálne problémy, ktorým bude ľudstvo už v najbližších rokoch čeliť. Kritikou v tejto oblasti je azda len to, že seriál sa berie až priveľmi vážne a stráca tak na posolstve.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú