Problémové aktualizácie Windowsu 10 z mája a novembra ešte stále nie sú stopercentne opravené. Niektorí používatelia sa naďalej sťažujú na to, že sa im už niekoľko mesiacov nedarí nainštalovať kumulatívne aktualizácie a rovnako aj dôležité Patch Tuesday aktualizácie, informuje WindowsLatest.

Microsoft nezverejnil, koľko používateľov stále trpí týmto problémom, no väčšina z postihnutých používateľov, ktorí mali v minulosti problémy s aktualizáciami, už majú túto chybu opravenú. Report na oficiálnych stránkach Microsoftu je taktiež označený ako vyriešený, takže používatelia, ktorí majú problém naďalej, si budú môcť poradiť sami. Microsoft našťastie zverejnil návod, ako na to.

Ako píše portál LaptopMag, ešte stále sa na stránkach Microsoftu objavujú reporty, v ktorých používatelia hlásia chyby počas inštalácie aktualizácií. Niektorí z nich dostanú chybové hlásenie  s kódom 0x80073701, ktoré im vyskočí po tom, čo stav aktualizácie dosiahne 100 %. Údajne nepomáha ani opätovné spustenie aktualizácie. Ďalší chybový kód 0x8009001d hlási, že daná aktualizácia zlyhala a systém ju skúsi spustiť neskôr.

Microsoft sa však tomuto problému už zrejme nebude detailnejšie venovať, no pre používateľov zverejnil návod, ako by tieto chyby systému mohli vyriešiť. Musíš otvoriť príkazový riadok cmd ako administrátor. Následne doň stačí vložiť tento príkaz:

dism /online /cleanup-image /startcomponentcleanup

Potom už len stačí počkať, kým sa spustená akcia skončí a následne treba zariadenie reštartovať. Po týchto úkonoch by sa už aktualizácie mali dať bez problémov nainštalovať. Ak však ani tento postup nepomôže, jedinou možnosťou bude zrejme Windows 10 preinštalovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom