Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Známy YouTuber MKBHD prednedávnom vydal výsledky testovania fotoaparátov vlajkových lodí z roku 2020. V jeho ankete mali ľudia hlasovať za najlepšie fotografie v slepom testovaní bez toho, aby vedeli, o aký model sa jedná. Vo výsledku si však podľa tohto testu získal ocenenie verejnosti za najlepšie fotografie prekvapivý víťaz.

Slepé testovanie fotoaparátov smartfónov bolo založené na priamom porovnaní fotiek od rôznych vlajkových lodí, ktoré výrobcovia predstavili v priebehu tohto roka. Snímky neboli priradené k jednotlivým modelom a v ankete tak mohli ľudia objektívne hlasovať za fotku, ktorá sa im z porovnania pozdávala svojou kvalitou najviac.

Do tohto testu bolo celkovo zaradených 16 prémiových modelov od Huawei, Sony, LG, Asusu, Apple, Motoroly, Poco, Googlu, Samsungu, OnePlus, Xiaomi a dokonca aj Microsoftu (Surface Duo). Porovnávanie fotografií medzi jednotlivými modelmi zužovalo výber tých najlepších fotosmartfónov po každom kole, pokým nevzišli z tohto množstvo dvaja finalisti a následne definitívny víťaz.

Ľudia si vybrali najlepší fotosmartfón roka 2020

V prvom kole ostali v hre vlajkové lode od Motoroly, Huawei, Googlu, Asusu, Sony, Xiaomi, OnePlus a Samsunugu. Najväčší iPhone 12 Pro Max prekvapivo vypadol hneď na začiatku. Ďalšie kolo ankety vybralo spomedzi zostávajúcich modelov semifinalistov, ktorými sa stali Huawei Mate 40 Pro, Asus Zenfone 7 Pro, Xiaomi Mi 10 Ultra a Samsung Galaxy Note 20 Ultra.

Do finále však postúpila podľa hlasovania ľudí na sociálnych sieťach dvojica Xiaomi Mi 10 Ultra a Asus Zenfone 7 Pro. Absolútnym víťazom slepého testovania sa prekvapivo stal práve TOP model od Asusu, ktorý si v tomto slepom teste odniesol titul najlepšieho fotosmartfónu pre rok 2020. Zaslúži si však svoj titul právom?

Populárnemu rebríčku vládne Huawei

Pre tých, ktorí majú radi čísla, zverejnil DxOMark výsledky testovaných smartfónov, avšak Asus Zenfone 7 Pro sa neumiestnil ani v prvej TOP 10. Najlepším fotosmartfónom na trhu je podľa tohto testovania Huawei Mate 40 Pro, za ktorým hneď nasleduje Xiaomi Mi 10 Ultra.

Vo výsledku však kvality fotoaparátu vlajkovej lode Asusu zhodnotil aj Marques Brownlee. Hoci teda ide o výsledok slepého testu z ankety, v ktorej hlasovala široká verejnosť, Zenfone 7 Pro nie je podľa neho novým „kráľom“ v oblasti mobilnej fotografie.

Kvalitu fotografií aj zo smartfónov totiž mnohí vnímajú mnohokrát subjektívne, každý používateľ má na výsledok vlastný názor. Tento rok si však v tejto voľbe ľudia vybrali za najlepší práve Asus Zenfone 7 Pro. Ktorý z týchto modelov v slepom teste mal podľa teba zvíťaziť?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú