Spoločnosť Microsoft ohlásila koncom roka 2017 oficiálne spustenie prác na dvoch novinkách pre používateľské prostredie Windows 10 – Windows Timeline a Windows Sets. Kým časová os sa dostala do systému ako súčasť aktualizácie v apríli 2018, tak „Sets“ zatiaľ nie. Najnovšie správy hovoria o tom, že funkcie sa nedočkáme vôbec.

 

Nová funkcia pod názvom „Sets“ mala umožňovať okná aplikácií zlučovať do jedného celku na podobnom princípe ako to funguje v prípade kariet vo webových prehliadačoch.

Týmto spôsobom by si mohli používatelia spojiť rôzne aplikácie, s ktorými pracujú do jedného okna a ľahko medzi nimi prepínať. Práca s touto funkciou mala byť jednoduchá a intuitívna, pričom spájanie aplikácií pomocou „Sets“ malo byť natívnou súčasťou systému Windows 10, čo by umožňovalo prácu s ľubovoľnými aplikáciami.

Screenshot / Youtube

Podľa portálu slashgear.com táto funkcia nebola dobre prijatá zo strany ľudí, ktorí ju testovali. Okrem toho je problém ešte väčší, než sa mohlo na prvý pohľad zdať, nakoľko portálu ZDnet.com sa podarilo zistiť, že funkcia bola prepojená s prehliadačom Microsoft Edge, ktorý bude onedlho nahradení novou verziou postavenou na jadre z projektu Chromium, čo jednoducho znamená, že všetky práce a úpravy, ktoré vývojári vložili do projektu „Sets“, boli takmer úplne zbytočné.

Z uvedených informácií vyplýva, že funkcia „Sets“ dostala len dočasné pozastavenie, pokým sa nedokončia práce na pripravovanej novej verzii prehliadača Microsoft Edge, no podľa zdrojov portálu softpedia.com je len veľmi malá šanca, že sa táto funkcia v budúcnosti v systéme Windows 10 objaví.

Používatelia systému Windows, ktorí by niečo podobné uvítali môžu zostať pokojní, pretože je na trhu mnoho alternatívnych aplikácií, ktoré dokážu „Sets“ nahradiť bez toho, aby bolo potrebné aplikácie upravovať. Jednou z možností je aj aplikácia od spoločnosti Stardock s názvom „Skupiny“, ktorá je dostupná pre Windows 7, 8.1 a 10.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom