LG síce nie je v súčasnosti až tak skloňovaným menom v smartfónovom sektore, avšak spoločnosť svojimi vlajkovými modelmi drží stále latku poriadne vysoko. Najnovším prírastkom do rodiny zariadení je model LG V40 ThinkQ, ktorý prináša veľmi bohatú výbavu a až päticu fotoaparátov.

Séria prémiových smartfónov od LG je známa svojou kvalitnou konštrukciou. Aj model V40 ponúkne používateľovi mimoriadnu odolnosť. Konštrukciu tvoria už tradične sklo na zadnej strane a kov po stranách. Zariadenie si naďalej udržiava certifikáciu vodeodolnosti IP68 a nechýba ani ďalšie špeciálne označenie. Smartfón má totiž certifikáciu pre odolnosť voči pádom.

LG V40 ThinkQ si však zároveň udržiava elegantný dizajn. Vpredu sa nachádza 6,4-palcový P-OLED displej s rozlíšením až 1440 x 3120 pixelov, čo znamená hustotu pixelov na úrovni 537 ppi. Vo výbave nechýba 3,5mm audio jack, ale súčasťou zariadenia je iba jediný reproduktor. Jeho výkon však má byť vylepšený technológiou Boombox Speaker. Na zadnej strane je umiestnený snímač odtlačkov prstov. Samozrejmosťou je už výrez v displeji, ktorý ukrýva hlasový reproduktor a tiež fotoaparáty. Práve foto výbava bude najväčším ťahákom zariadenia.

Pätica pre každú situáciu

V spomínanom výreze na prednej strane sa nachádzajú dva snímače pre selfie zábery. Primárny ponúka rozlíšenie 8 MPx a svetelnosť f/1.9, sekundárny poslúži na zachytenie záberov so širším zorným poľom. Disponuje pritom rozlíšením 5 MPx a clonou f/2.2.

Ešte zaujímavejšia je výbava zadných fotoaparátov. Primárny snímač ponúka rozlíšenie 12 MPx a svetelnosť až f/1.5, pri veľkosti pixelov 1,4μm. Druhý senzor je širokouhlý, so 107-stupňovým zorným poľom, 16 MPx rozlíšením a clonou f/1.9. Trojicu fotoaparátov dotvára senzor pre bokeh efekt a bezstratový zoom. Ponúka 12 MPx rozlíšenie, clonu f/2.4 a 2-násobný optický zoom.

LG pracovalo aj na softvérovej výbave fotoaparátu. Ponúkne teda známe funkcie umelej inteligencie z LG G7 pre úpravu nastavení snímania. Novinkou je však AI funkcia, ktorá môže pracovať aj s rýchlosťou uzávierky, čo by malo znamenať ostrejšie fotografie rýchlo pri snímaní pohybujúcich sa objektov. Nechýba podpora Google Lens a zaujímavou inováciou je funkcia Triple Preview. Vďaka tomu si používateľ bude môcť pozrieť živý náhľad fotografie zo všetkých troch zadných snímačov súčasne.

V oblasti fotovýbavy nechýba ešte možnosť nahrávať video v rozlíšení 4K pri snímkovacej frekvencii 60 fps. Podporované je aj HDR video.

Nebude lacný

O stránku výkonu sa v Novom LG V40 stará procesor Snapdragon 845, spolu so 6 GB RAM. K dispozícii bude len model so 64 GB úložiskom, smartfón však ponúka aj vlastný slot pre microSD kartu do veľkosti 512 GB. Operačným systémom je Android 8.1 Oreo. Pripravuje sa už aktualizácia na najnovší 9.0 Pie. Batéria disponuje kapacitou 3300 mAh.

Dostupnosť je zatiaľ známa len pre územie USA, kde sa predaj začne 18. októbra v sieti telekomunikačných operátorov. LG V40 ThinkQ nebude zďaleka lacným zariadením, keď sa jeho cena pohybuje od 900 až po 980 dolárov. Podobné, možno ešte vyššie sumy sa dajú očakávať aj v eurách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú