LG na konferencii MWC 2017 predstavilo novú G6-ku s tenkými rámikmi a veľkým „FullVision“ displejom. To, že sa táto spoločnosť nebojí experimentovať dokazujú aj nové odhalenia pripravovaného modelu V30. Podľa renderov môže novinka priniesť druhý dotykový displej v spodnej časti, ktorý dostane mnoho zaujímavých funkcií.

Za odhalením tohto konceptu LG V30 nestojí nik iný ako známy Evan Blass alias evleaks. Podľa neho má V30-ka aj vlastné interné označenie pod názvom „Project Joan“, no taktiež prezradil, že sám si už nie je na 100 % istý, či vývoj pokračuje rovnakým smerom. Rendery odhaľujú sekundárny displej, ktorým LG chce/chcelo model V30 vybaviť. Konštrukčné riešenie by pripomínalo hardvérovú klávesnicu z BlackBerry Priv, no miesto klávesov by sa tam mal nachádzať druhý dotykový displej. Poslúži na zobrazenie skratiek aplikácií, ktoré ale môže používateľ nahrádzať podľa svojich preferencií.

zdroj fotografie: Evan Blass/Twitter

Nenechaj si ujsť
Nokia 9 na reálnych fotografiách. Týmito špecifikáciami by mohla poraziť najlepších

Kórejský výrobca už má so sekundárnymi displejmi svoje skúsenosti, nakoľko ich priniesol aj v modeloch V10 a V20. Tam si však miesto našli priamo nad obrazovkou. Pokiaľ by sa však LG predsa len rozhodlo priniesť druhý dotykový displej pod obrazovku smartfónu, tak ten nám rozhodne ukáže mnoho viac užitočných funkcií ako len skratky pre aplikácie.


zdroj fotografie: Evan Blass/Twitter

Zároveň by sa tým ušetrilo miesto pre softvérovú klávesnicu, ktorá zaberá takmer polovicu displeja každého smartfónu. Ďalšou skvelou funkciou vo V30-ke má byť podľa Googlu aj podpora pre jeho systém virtuálnej reality Daydream. Očakáva sa, že LG svoj „Project Joan“ predstaví ešte do konca tohto roka, no termín, ako aj presnejšie špecifikácie zatiaľ nie sú známe. Privítal by si nové LG V30 v takomto spracovaní?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom