Prvýkrát bol ohlásený na CES 2018, teraz je Google Asistent k dispozícii v modelovej rade LG 2018 AI TV. Tá zahŕňa LG OLED a LG SUPER UHD s technológiou ThinQ AI, ktorá bude poskytovať špičkové funkcie AI priamo cez diaľkové ovládanie televízora bez nutnosti ďalšieho hardvéru.

Spolupráca umožňuje LG televízorom 2018 poskytovať intuitívny AI zážitok, ktorý používa prirodzené jazykové príkazy na ovládanie funkcií televízora a bezproblémovo vyhľadáva a prehráva obsah a zároveň riadi nastavenia televízora. Google Asistenta môžete požiadať, aby vám pomohol aj pri správe každodenných úloh. S prístupom k informáciám, kontrole kompatibilných domácich zariadení vrátane osvetlenia a s mnohým ďalším.

S technológiou LG ThinQ AI sa môžete okamžite pripojiť k externým herným konzolám a Sound barom („Pripojiť sa k Sound Baru“), môžete prepnúť režim obrazu ( „Zmeniť na režim Kino“), alebo vypnúť televízor v požadovaných časoch. Navyše u LG televízorov je vyhľadávanie obsahu ešte jednoduchšie a pohodlnejšie. Televízory s technológiou LG AI môžu okamžite získať informácie a prepnúť tak na kanál, ktorý ponúka obsah požadovaný užívateľom.

„Prepnúť na kanál Discovery“ ho okamžite pripojí k informáciám o budúcich cestovných destináciách. Používatelia sa môžu dozvedieť aj viac o svojich požadovaných filmoch jednoducho tým, že povedia meno postavy, alebo herca. Môžu televízoru povedať „Vyhľadať soundtrack k tomuto filmu“ alebo „Vypnúť televízor po ukončení tohto programu“, bez toho aby museli naplánovať čas.

Aj ako centrum inteligentnej domácnosti

So vstavanou službou Google Asistent televízory LG AI ponúkajú užívateľom efektívnejší zážitok, ktorý im umožňuje riadiť rôzne úlohy, nájsť odpovede, alebo ovládať chytré domáce zariadenia. Stačí stlačiť a podržať tlačidlo mikrofónu a požiadať o rôzne informácie. Napríklad o: predpovedi počasia („Aké bude počasie cez víkend?“), alebo o vyhľadanie otváracej doby obľúbeného podniku či reštaurácie, alebo si môžete skontrolovať skóre hry, bez toho aby sa narušil zážitok zo sledovania TV.

S pomocou Google Asistenta môžu televízory LG AI slúžiť ako centrum vašej inteligentnej domácnosti a ponúkať prístup k zariadeniam, ako sú robotické vysávače, termostaty, čističky vzduchu, inteligentné osvetľovacie zariadenia a mnohé ďalšie.

Spolupráca s Google Home

Google Asistent pracuje s viac ako 5 000 chytrými zariadeniami stoviek populárnych značiek, ktoré uľahčujú ovládanie chytrých reproduktorov a ďalších zariadení pripojených cez Wi-Fi, alebo Bluetooth. Televízory LG OLED a televízory LG SUPER UHD s technológiou ThinQ AI a službou Google Asistent budú k dispozícii od mája v USA spolu s kľúčovými trhmi v Európe a Ázii.

Televízory LG AI 2018 pracujú aj s už existujúcimi zariadeniami s integrovanou službou Google Asistent, ako je Google Home a s chytrými reproduktormi s touto službou. Tie umožňujú používateľom odosielať hlasové príkazy priamo zo zariadenia so službou Google Asistent do ich nového televízora LG ThinQ AI. Televízory LG OLED a televízory LG SUPER UHD s technológiou ThinQ AI a službou Google Asistent budú k dispozícii od mája v USA spolu s kľúčovými trhmi v Európe a Ázii. Ďalšie rozšírenie bude oznámené až neskôr v priebehu tohto roka. Termín dostupnosti produktov na českom a slovenskom trhu zatiaľ nebol stanovený.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom