banner-mi-notebook-air-13Oči všetkých nadšencov technológií sa v tieto dni upierajú na Las Vegas, kde sú momentálne sústredení najväčší hráči technologického sveta. Jedným z nich je určite aj juhokórejské LG, ktoré na CES 2017 predstavilo svoj nový ultrabook.

Aj keby sa tak mohlo zdať, spoločnosť LG nie je na pôde notebookov úplným nováčikom. Ešte v roku 2015 juhokórejský výrobca predstavil rovnomenný ultrabook, ktorý však veľa slávy nezožal. LG sa pokúsilo poučiť a na tohtoročnom CES predstavilo akúsi druhú generáciu LG Gram 14. V základných parametroch sa novopredstavený ultrabook od svojho predchodcu veľmi nelíši. Disponuje rovnakým, 14-palcovým displejom, ktorý je však už dotykový. Zachovaná je aj rovnaká hrúbka a váha.

lg_gram_14_ces_2017_nahladzdroj fotografie: TheVerge

Pre mnohých výrobcov je najväčšou výzvou zachovanie prijateľnej veľkosti, kvalitného spracovania a veľkého výkonu zároveň. Podľa LG je Gram 14 so svojou váhou 980 g stále najľahší 14-palcový ultrabook na trhu. Najväčším prekvapením a trhákom zároveň je však proklamovaná výdrž batérie, ktorá by mala na jedno nabitie vydržať neuveriteľných 21 hodín! Tak to tvrdí samotný výrobca, ktorý sa odvoláva na benchmarkový test batérie MobileMark 2007. Ako už názov napovedá, aplikácia je takmer 10 rokov stará, preto sú dosiahnuté výsledky výdrže otázne. Novšie a renomovanejšie aplikácie na meranie výdrže ukazujú približne 17 hodinovú výdrž. Aj v druhom prípade sa však jedná o enormný výsledok, hlavne v porovnaní s konkurenciou.

lg-gram-14
 zdroj fotografie: TheVerge
Po dizajnovej stránke, ako sme už spomínali, ide o veľmi kompaktné zariadenie, ktoré trochu nápadne pripomína svojho kolegu z dielne Apple. Povrch je zhotovený z nano zliatiny horčíka, ktorú LG použilo premiérovo práve v tomto zariadení. Nová konštrukcia pomohla zredukovaniu váhy predošlého modelu a umožnila inžinierom použiť novú batériu, ktorej výdrž by sa mala spomínaným vysokým číslam aspoň priblížiť. Dominantou ultrabooku je istotne displej. V tomto prípade ide o 14-palcový dotykový zobrazovací panel s technológiou IPS a FullHD rozlíšením. Srdcom je nový Kaby Lake procesor od Intelu, ktorému sekunduje 16 GB RAM pamäte. Grafický čip je rovnako ako procesor z dielne Intelu a jedná sa o Intel HD Graphics 620. Pre súbory je pripravený rýchly SSD disk s kapacitou 512 GB. Samozrejmosťou je nabíjanie pomocou USB-C portu. Cena nového LG Gram 14 mimo Južnej Kórei je zatiaľ zahalená rúškom tajomstva. Celosvetová dostupnosť nie je na tom o nič lepšie, preto ostáva záujemcom po celom svete jediné – čakať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP