banner-pixelĎalšia vlajková loď od juhokórejského výrobcu LG by mala niesť názov LG G6. Táto informácia nám už je dlhšie známa. Čo nám ale nie je známe, sú všetky kľúčové vlastnosti zariadenia. Jeden z vedúcich pracovníkov v LG dnes povedal, že po vodeodolných smartfónoch je obrovský dopyt, a to hlavne v Japonsku pre vlhké a daždivé počasie. 

Najnovšie informácie z Kórey teda hovoria, že LG G6 by malo prísť s vodeodolným telom, a tým pádom nebude obsahovať vymeniteľnú batériu. To na druhú stranu vedie ku koncu výroby modulárnych smartfónov, pri ktorých aj tak LG zaostávalo za značkami, ako Motorola či Lenovo a v konečnom dôsledku to môže byť dobrý ťah. Čo sa vodeodolnosti smartfónov týka, LG by malo pri ich výrobe využívať drahšiu techniku s lepidlom namiesto pásky, ktorú využíva napríklad Samsung. O získanie kontraktu s gigantom momentálne súťažia tri spoločnosti, Hitachi, Henkel a 3M.

LG G5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

lg-g5(17)

Mimo toho, dnešné správy z Kórey taktiež hovoria o podpore bezdrôtového nabíjania a funkcii LG Pay. Rovnako ako Samsung Pay, aj LG Pay bude využívať NFC a technológiu MST na povolenie platby. Technológia MST umožňuje platbu vašim smartfónom na viac ako 90 % celosvetových obchodných miest. Predstavenie by mohlo prebehnúť na gigantickej konferencii MWC v Barcelone, ktoré sa bude konať už od 27. februára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom