Svoje novinky na konferencii CES 2020 ukázala už aj spoločnosť Lenovo a obrovskú pozornosť si vyslúžil najmä nový herný notebook Legion Y740S. Ten ponúka v extrémne tenkom tele masívny výpočtový výkon, no pre hráčov sa tu ukrýva jeden podstatný háčik.

Ako poznamenal portál PCgamer, Lenovo Legion Y740S príde na trh iba s dedikovanou Intel HD grafickou kartou. Ak si aj ty vášnivý hráč hier a vieš, aký grafický výkon dnešné hry vyžadujú, zrejme teraz krútiš hlavou a hovoríš si, že Legion Y740S nemôže byť v žiadnom prípade herná mašina. Lenovo ale prišlo s odvážnym riešením, grafickú kartu si budeš môcť k notebooku pripojiť externe pomocou konektora Thunderbolt 3.

Lenovo

V praxi to bude fungovať nasledovne. Ak používateľ skutočne potrebuje vyšší grafický výkon, od Lenova kúpi zariadenie BoostStation, do ktorého sa bude dať vložiť desktopová grafická karta.

Toto zariadenie následne používateľ pripojí k notebooku, z ktorého sa razom stane herné monštrum. Do úvahy treba brať tiež fakt, že Lenovo BoostStation bude spoločnosť predávať za 225 €.

Lenovo

Ak si k tomu teda pripočítaš cenu takmer 1000 € za notebook Legion Y740S v najnižšej konfigurácii a ďalších minimálne 500 € za poriadnu grafickú kartu, dostaneš sa na sumu 1 700 až 1 800 €.

Ostatné parametre ale rozhodne nie sú na zahodenie. Ako informuje AnandTech, v najvyššej konfigurácii bude notebook poháňať Intel Core i9 10. generácie, operačná pamäť RAM môže mať veľkosť až 32 GB a na dáta a hry si môžeš zvoliť maximálne 1 TB SSD disk.

Ultra tenké zariadenie využíva nový systém chladenia Coldfront 2.0, ktorý notebook chladí pomocou pary v parných komorách. Na vyber budú tiež dve verzie displejov, jeden z nich je FullHD a druhý UltraHD, no oba majú obnovovaciu frekvenciu iba 60 Hz.

Lenovo

Z ostatnej konektivity tu máme WiFi 6, USB-C konektory, dvojicu Thunderbolt 3 konektorov, Bluetooth 5, čítačku SD kariet a tiež aj 3.5 mm audio jack. Legion Y740S by mal byť dostupný od mája 2020 a cena by mala začínať na spomínaných 1 100 dolároch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom