IFA 2016: Lenovo K6, K6 Power a K6 Note sú ďalšie novinky so Snapdragonom 430 a luxusnou konštrukciou

banner-honor-8Čínske Lenovo predstavuje na veľtrhu IFA 2016 v Berlíne vo veľkom štýle a ďalšie novinky na zozname sú cenovo dostupné smartfóny K6, K6 Power a K6 Note. Táto trojica noviniek chce predovšetkým zaujať luxusným spracovaním a jednoznačne aj cenou. Lenovo však má veľmi vážneho konkurenta – Xiaomi Redmi 3S. 

Lenovo K6

Práve low-end z dielne Xiaomi môžeme považovať za rovnocenného súpera s podobnou hardvérovou výbavou. Poďme si postupne všetky tri novinky trochu viac predstaviť. Základný model K6 prichádza s 5-palcovým FullHD displejom, ktorý je osadený do hliníkovej konštrukcie so snímačom odtlačkov prstov na zadnej strane. Pod kapotou pracuje známy procesor Snapdragon 430, 2 GB RAM a 16/32 GB interné úložisko. O výdrž sa postará 3000 mAh batéria a operačným systémom sa stal Android 6.0 Marshmallow.

Lenovo Vibe K5 Note môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Fotoaparáty čítajú rozlíšenie 13 MPx pre hlavný snímač, respektíve 8 MPx pre selfie fotoaparát na prednej strane. K dispozícii bude aj DualSIM funkcionalita s plným pokrytím LTE sietí. Dostupnosť je odhadovaná už o dva týždne, no presnú cenu, bohužiaľ, nepoznáme.

Lenovo K6 Power

Model K6 Power sa vyznačuje zväčšenou kapacitou batérie. Presnejšie nájdeme v útrobách až 4000 mAh batériu, ktorá má zaručiť výdrž na úrovni 2-3 dní. Rozdiel oproti základnému modelu predstavujú aj dve pamäťové konfigurácie. Lenovo K6 Power bude dostupný s 2 GB RAM pamäťou a 16 GB úložiskom, a taktiež aj vo verzii, ktorá integruje 3 GB RAM a 32 GB interné úložisko.

Lenovo K6 Note

Posledný model z novej trojice cenovo dostupných smartfónov je Lenovo K6 Note. Táto novinka disponuje už 5,5-palcovým FullHD displejom a jediným 32 GB úložiskom, ktorý dopĺňa buď 3 GB, alebo 4 GB pamäť RAM. Nespornou výhodou je aj ponechanie 4000 mAh batérie a použitie lepších fotoaparátom, ktoré ponúkajú 16 MPx rozlíšenie vzadu a 8 MPx vpredu.

k6-note-ifa-2016

Pre smartfóny budú dostupné celkovo 3 farebné prevedenia a predbežná cena je odhadovaná v rozmedzí 150 až 230 €. Model K6 Power by mal doraziť už budúci mesiac a na K6 Note si počkáme až do novembra.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Novinky