Spoločnosť Lego Group poskytuje azda tie najznámejšie skladacie stavebnice, s ktorými sa stretol určite každý, avšak nie všetko je len o hraní. Súčasťou Lego Group je totiž aj Lego Education, ktoré kombinuje vzdelávanie a zábavu v podobe vzdelávacej platformy STEAM, ktorá napomáha mladým programátorom.

The Verge prichádza s informáciou o tom, že Lego predstavilo novú formu Spike Prime, ktorá obsahuje úplne nový dizajn a funkcie, ktoré sú vyvinuté pre rôzne ročníky základných, ale aj stredných škôl. Prostredníctvom Lego Spike Prime môžu žiaci nadobudnúť praktické skúsenosti s programovaním, ku ktorému si následné vybudujú lepší vzťah.

Škola hrou

Sada Lego Spike Prime obsahuje viac než 500 kusov Lego kociek, 11 prvkov Lego System či integračnú kocku. Súčasťou sú aj rôzne, približne 45 minútové lekcie pre deti, ale aj učiteľov, ktoré  napomáhajú pomocou kritického či kreatívneho myslenia nájsť to správne riešenie. Po získaní základných skúseností s programovaním sú k dispozícii aj projekty pre pokročilých.

Hlavnou myšlienkou projektu je však spraviť základy programovania jednoduchšímí prostredníctvom hravej formy. Svoje využitie by set Lego Spike Prime mal nájsť predovšetkým v školách, v rámci čoho by došlo k obohateniu učebných plánov, avšak na Slovensku o niečom takom zrejme môžeme len snívať.

Celý systém funguje prostredníctvom aplikácie Lego Education Spike, ktorá je vytvorená programovacím jazykom Scratch. Aplikáciu podporujú operačné systémy Windows 10, MacOS, ale aj Android či iOS. Celý set Lego Spike Prime bude stáť približne 330 dolárov (294 €) a dostupnosť na všetkých trhoch sa očakáva niekedy v priebehu augusta.

Na podobnom princípe funguje aj Mindstorms, ktorý však môže využívať len jedna osoba. Na druhej strane sa Spike Prime snaží zapojiť do spolupráce aspoň 2-3 žiakov a celkovo by sa tak znížili aj výdavky v prípade potenciálneho záujmu zo strany škôl.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom