banner-mi5s
Známy smartfón od spoločnosti Xiaomi nám teraz pripomenul, že nielen zariadenia od Samsungu sú terčom výbuchov. Raz za čas sa predsa len prihodí, že nevybuchne Samsung Galaxy Note 7 alebo S6, ale aj nejaký ten „Číňan“.

Pochybenia batérií neobchádzajú ani smartfóny od Xiaomi a najnovšie explodovala batéria legendárnej vlajkovej lode Xiaomi Mi4, ktorá bola predstavená takmer pred tromi rokmi. Incident sa odohral v Číne, presnejšie v triede počas nabíjania smartfónu. Študent počas explózie zariadenie dokonca práve používal, no podľa informácií sa našťastie nikomu nič nestalo. K dispozícii máme aj reálne fotografie zariadenia krátko po výbuchu, na ktorých môžeme vidieť vážne poškodenú zadnú stranu so zničenou batériou a roztopeným plastom okolo nej.

Xiaomi Mi4 LTE 2GB/16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi4-explozia-trieda-1 xiaomi-mi4-explozia-trieda-2
zdroj fotografií: Gizmochina

Mi4 je plne použiteľným zariadením aj dnes a svojou nízkou cenou (117 €) schová do vrecka väčšinu low-endov a mid-endov v podobnej cenovej hladine. Zaujať môže stále kompaktným 5-palcovým FullHD IPS displejom, štvorjadrovým procesorom Snapdragon 801, 2/3 GB pamäťou RAM, či 16/64 GB úložiskom.

Zobraziť kompletné špecifikácie Xiaomi Mi4

Celé zariadenie poháňa 3080 mAh batéria, ktorá zabezpečí tradičnú jednodňovú výdrž. K tomuto prípadu sa neskôr možno ešte vrátime, pretože nie je isté, či explóziu zavinila samotná batéria alebo chybná nabíjačka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP