Pre pamätníkov si spoločnosť Sega pripravila parádne prekvapenie, retro konzolu Sega Genesiss Mini, ktorá bude obsahovať 40 herných klasík.

Ako informoval portál The Verge, na svet prídu presnejšie dve verzie, Genesiss Mini určená pre americký trh a Mega Drive Mini, určená pre Európu a Japonsko. Líšiť sa budú cenovkou, ale aj dizajnom ovládačov.

Genesiss Mini dostane v balení dvojicu ovládačov s tromi tlačítkami s cenovkou približne 70 €, zatiaľ čo Mega Drive Mini bude mať v základnom balení iba jeden ovládač až so šiestimi tlačidlami za cenu okolo 55 €, pri dokúpení druhého ovládača sa cena vyšplhá tiež na 70 €.

Nádielka 40 kultových hier

Obe verzie konzol prinesú svojmu budúcemu majiteľovi zábavu v podobe 40 klasických hier z pôvodnej verzie. Ako píše portál GameSpot, do tejto kolekcie budú patriť legendy ako Sonic the Hedgehog, Ecco the Dolphin či Gunstar Heroes. Na stránke Segy si môžeš pozrieť zatiaľ 10 predstavených titulov, ktoré sa v retro edícii budú nachádzať. Ostatné pribudnú v priebehu nasledujúcich mesiacov. Do predaja by sa mala dostať 19. septembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom