Značku Harley-Davidson zrejme netreba nikomu zvlášť predstavovať. Legendárny výrobca motocyklov to skúša aj na poli elektromobility. Tentoraz však nenarážame na elektrickú motorku LiveWire, ale na e-bike z produkcie Harley-Davidson. O tejto novinke informoval portál Electrek.

Novinka vznikla pod záštitou dcérskej spoločnosti Serial 1 Cycle Company, ktorá sa ma zameriavať práve na výrobu elektrických bicyklov. Názov dcérskej spoločnosti má aj historický význam, prvý motocykel značky Harley-Davidson z roku 1903 sa totiž menoval Serial Number One, píše sa v tlačovej správe.

Harley-Davidson to skúša aj s e-bicyklami

Celý nápad s produkciou e-bicykla pod záštitou tohto renomovaného výrobcu motoriek vznikol v hlavách malej skupiny zamestnancov, ktorí mali okrem motoriek záľubu aj v bicykloch. Postupom času, ako nápad naberal čoraz reálnejšie kontúry, sa spoločnosť rozhodla založiť dcérsku vetvu Serial 1, ktorá by sa výlučne uberala smerom e-bajkov.

Obrázky a videá, ktoré môžeš vidieť aj na oficiálnej stránke, sú zatiaľ iba konceptom prvého elektrického bicykla spoločnosti. Finálny produkt by sme však mali vidieť už v marci 2021, pričom prvý prototyp sa výrazne inšpiroval prvým motocykom značky a má byť skôr štýlovou záležitosťou.

Retro kúsok s odkazom na históriu značky

Je preto veľmi pravdepodobné, že v takejto podobe prvý e-bicykel Serial 1 zrejme neuvidíme a ak aj náhodou áno, rozhodne nepôjde do masovej výroby, ale bude z neho vyrobených iba pár exkluzívnych kusov.

Čo sa týka technického spracovania tohto konceptu, môžeme vidieť, že elektromotor je umiestnený v oblasti pedálov. Výkon z elektrického pohonu sa na zadné koleso neprenáša štandardne prostredníctvom reťaze, ale nájdeme tu omnoho štýlovejší remeňový prevod.

Bezpečnostné prvky, ako svetlá, sú integrované priamo do rámu. Brzdenie má na starosti predná a zadná kotúčová brzda. Masívne kolesá dodávajú bicyklu mohutný a štýlový vzhľad, navyše ich biela farba v kombinácii s čiernym rámom a hnedými doplnkami pôsobí luxusne.

Sedadlo sa taktiež inšpirovalo historicky prvým motocyklom značky Harley-Davidson. Je celokožené a odpružené. To je však nateraz všetko, čo o e-bicykloch z produkcie Serial 1 vieme. Informácie o dojazde, batérii či cenách sú momentálne tajomstvom, no veríme, že v nasledujúcich týždňoch nám spoločnosť postupne začne odokrývať ďalšie detaily.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom